45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak radzić sobie z męską niemocą?

Jak radzić sobie z męską niemocą?Jak radzić sobie z męską niemocą?

U wielu mężczyzn impotencja ma swoje podłoże w psychologii. Wiąże się to ze stresem wywołanym myślą o konieczności zaspokojenia partnerki i obawą przed ośmieszeniem się. Pierwsze kontakty seksualne, zwłaszcza gdy nie były satysfakcjonujące, rzutują na dalsze życie seksualne powodując zahamowania w tej dziedzinie życia. Nie pozwala to mężczyznom czerpać przyjemności z seksu, powoduje dalsze problemy. Starsi panowie mają problemy ze sprawnością fizyczną, która ma wpływ na ogólne samopoczucie mężczyzny i jego samoocenę. Kobiety w wieku dojrzałym są doświadczone i obawa przed niemożliwością spełnienia ich oczekiwań i potrzeb negatywnie wpływa na potencję.

  • Co to jest impotencja?

  • Skąd się biorą zaburzenia erekcji?

Impotencja może wynikać również z długotrwałego stresu, zmęczenia lub rozrywkowego trybu życia.

Wśród zdrowotnych przyczyn zaburzeń erekcji należy wymienić choroby układu krążenia jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, schorzenia neurologiczne. Leczenie impotencji wywołanej chorobami odbywa się dzięki wielu metodom ogólnie stosowanym w medycynie.

Zanim jednak sięgniemy po metody stosowane przez lekarzy w leczeniu zaburzeń, warto sięgnąć do metod pozamedycznych. Odpowiednie nawyki i domowe zabiegi mają duży wpływ na wyeliminowanie zaburzeń erekcji. Dzięki kilku prostym zasadom wprowadzonym w życie poprawić można życie seksualne.

  • Regularne badanie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia.
  • Ograniczenie alkoholu.
  • Rzucenie palenia.
  • Codzienne ćwiczenia fizyczne.
  • Regularny seks.
  • Zrzucenie zbędnych kilogramów.
  • Zmiana diety – ograniczenie tłuszczy zwierzęcych.
  • Wprowadzenie do diety warzyw, owoców, chudego mięsa.

W domowym zaciszu można samodzielnie zastosować sposoby, których skuteczność potwierdzili naukowcy. Zbawienny wpływ na zaburzenia erekcji mają bicze wodne, które wzmacniają czynności seksualne. Należy stosować natrysk na jądra oraz na podbrzusze naprzemiennie strumieniem ciepłej i zimnej wody, aby pobudzić krążenie.

Innym zabiegiem, jaki można samodzielnie zastosować jest akupresura, czyli uciskanie określonych miejsc na ciele. U mężczyzn należy uciskać pięty przy zgiętej nodze w kolanie. Początkowo uciskanie należy rozpocząć od delikatnych muśnięć stopniowo przechodząc do mocniejszego nacisku. Każdą z pięt należy uciskać w opisany sposób około 5 minut.

Partnerka może pobudzić mężczyznę masując jego uszy maksymalnie przez 5 minut. Na uszach znajdują się bowiem receptory, które pomagają wywołać reakcje seksualne. Ich uciskanie poprawia pracę narządów płciowych oraz w sposób pozytywny wpływa na problemy z potencją.

W walce z zaburzeniami erekcji należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Należy zrezygnować z tłustego jedzenia na rzecz owoców i warzyw. Pozwoli to jednocześnie na walkę ze zbędnymi kilogramami, które negatywnie wpływają na potencję. Warto stosować tutaj afrodyzjaki. Należą do nich między innymi owoce morza, mięso drobiowe oraz zajęcze. Wśród typowo polskich afrodyzjaków wzmagających chęć na seks jest seler, pietruszka oraz bulwy kopru włoskiego.

Warto stosować dietę lekkostrawną, najlepiej śródziemnomorską. Dzięki niej czujemy się lekko, organizm nie jest obciążony i rozleniwiony ciężkostrawnym jedzeniem, przez co ochota na aktywne współżycie jest dużo większa.

 

prostata wzwód impotencja penis seks zaburzenia erekcji zaburzenia seksualne
Komentarze
Dodano: 04 Maj 2016
Autor: Krzysztof
Ocena:
co o ty sądze? kit i kit do kwadratu trzeba poprostu isc do lekarz powiedziec o co kaman i po sprawie tak powinien reagowac kazdy facet a nie szukac zamiennikw i traci kase
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach