45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Jak przetrwać ciążę na leżąco i nie zwariować? Kilka porad jak przetrwać ten trudny czas

Jak przetrwać ciążę na leżąco i nie zwariować? Kilka porad jak przetrwać ten trudny czasJak przetrwać ciążę na leżąco i nie zwariować? Kilka porad jak przetrwać ten trudny czas

Ciąża to nie tylko wspaniały czas oczekiwania związany z pewnym rodzajem nieodkrytej tajemnicy. Czasami zdarzają się ciąże obarczone dużym ryzykiem, ciąże zagrożone wymagające od przyszłej mamy szczególnej samodyscypliny, wytrwałości, cierpliwości i przede wszystkim odwagi i optymizmu. Istnieje wiele powodów dla których przyszła mama musi wręcz pozostać przez cały okres ciąży w łóżku. Odklejające się łożysko, przedwczesne skurcze powodujące krwawienia. Są to powody dla których ginekolodzy doradzają aż 1/5 swoich pacjentek oczekiwanie na rozwiązanie w łóżku. Jak wtedy należy się odnaleźć i zaplanować ten zdawałoby się błogi czas oczekiwania kiedy buzują w nas hormony, emocje wariują, strach przeważa?

  • Jak przetrwać ciążę w łóżku?

  • Jak sobie radzić podczas ciąży?

Jest wiele form spędzania czasu na leżąco. Przede wszystkim należy podejść do nowej sytuacji z optymizmem. Należy się skutecznie przekonać, że jest to sytuacja wyjątkowa i nic nie możemy zmienić, czas minie a na końcu tej trudnej drogi czeka nas najwspanialszy prezent na świecie – dziecko. To dobry czas na nadrobienie zaległości: obejrzyjmy zaległe filmy, zanurzmy się w fascynujący świat książek, oglądajmy telewizję na którą wcześniej nie wystarczało nam czasu. Możemy spać do późna i kłaść się później niż zwykle. To także wspaniały czas na realizację zaległych marzeń. Nauka nowych rzeczy także jest możliwa. W dobie powszechności internetu o każdej porze dnia i nocy można mieć kontakt z ludźmi, niestety musimy pogodzić się z tym, że tylko wirtualny. Możliwe jest nawiązanie kontaktu z kobietami, które przeszły podobne problemy lub są w takiej sytuacji teraz. Można wymienić się doświadczeniami i aktywnie się wspierać. Przyszłe mamy mogą zapisać się na kursy internetowe  w interesującej je dziedzinie, nigdy nie jest za późno na naukę. Kontakt z ludźmi także jest ważny. Poprośmy mamę, siostrę, koleżankę by nas od czasu do czasu odwiedzała, nawet jeśli będziecie rozmawiać o błahostkach to będziecie w kontakcie.

Zadbaj o siebie. To, że musisz leżeć w łóżku nie oznacza, że jesteś chora i na nic nie masz siły. Każda kobieta może być piękna nawet w tak niesprzyjających warunkach. Poza tym codziennie patrzy na Ciebie twój mąż lub partner. Od czasu do czasu urządźcie sobie w łóżku romantyczną kolację, potem może wam zabraknąć na to czasu.

Pracuj, jeśli możesz, jeśli twoja praca i twój szef dadzą Ci taką możliwość. Internet daje różnorodność możliwości. Jeśli nie jest to możliwe postaraj się być w stałym kontakcie ze znajomymi z pracy, nie pozwól by o tobie zapomnieli.

Każda sytuacja a szczególnie tak trudna po pewnym czasie nuży. Nie pozwól by nachodziła Cię nostalgia, czarne myśli o niepewnej sytuacji. Pogoda ducha i optymizm są lekiem na wiele przypadłości i pozwalają przetwać wiele.

Postaraj się zaplanować poród, wybierz zaufaną położną lub kogoś kto wesprze Cie podczas porodu, zrób listę zakupów lub kupuj przez internet. Wyprawka dla niemowlaka może okazać się czasochłonnym zajęciem i dostatecznie zajmującym. Zleć mężowi przygotowanie pokoju dla dziecka jeśli taki planujecie, projektuj, wymagaj i baw się przy tym dobrze. Czas który na początku mogł wydawać się czasem przeleżanym a przez to straconym stanie się przez to okresem intensywnych przygotowań do nowego etapu twojego życia.

Każda sytuacja zawsze ma dwie strony, tylko od nas zależy, którą chcemy widzieć wyraźniej.

 

ciążą zagrożona problemy w ciąży leżenie w ciąży ciąża w łóżku przetrwać ciążę relaks w ciąży
Komentarze
Dodano: 23 Sierpień 2016
Autor: Iga
Ocena:
Mam zagrożoną ciążę i muszę leżeć, czy zna ktoś jakieś fora na których można porozmawiać leżąc cały dzień w łóżku?
Odpowiedź
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Ania
Ocena:
Ja mam zalecone leżenie w ciąży i owszem znajduje sobie jakieś zajęcia typu czytanie książek czy relaks przed tv, ale nie zapobinam o gotowaniu, niewielkich pracach porządkowych czy praniu. We wszystkim umiar.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach