45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak prawidłowo zadbać o włosy zimą?

Jak prawidłowo zadbać o włosy zimą?Jak prawidłowo zadbać o włosy zimą?

Zimą włosy potrzebują szczególnej uwagi - ciągła styczność z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady, mróz, wiatr, nie tworzy dobrego środowiska do utrzymania ich zdrowego wyglądu. Wśród niepożądanych objawów może pojawić się ciągłe elektryzowanie, nagminne przetłuszczanie, utrata objętości czy też ślady łupieżu. Czym to jest spowodowane? Czy powinnaś wkładać czapkę czy też starać się chronić przed zimnem jedynie szalem i kapturem od kurtki? Jak zadbać o włosy zimą?

Pielęgnacja włosów zimą - inna niż w pozostałych porach roku?

Zima to nie najłatwiejsze warunki dla dbania o urodę, szczególnie włosom jest trudno przetrwać tę porę roku w nienaruszonym stanie. O ile samej czuprynie mroźne powietrze nie przeszkadza, o tyle wpływa ono na skórę głowy, spowalniając pracę gruczołów łojowych, a tym samym narażając włosy na uszkodzenia. Zimno dodatkowo powoduje zawężanie naczyń krwionośnych, co utrudnia właściwe odżywianie mieszków włosowych.

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Zima zazwyczaj wymaga od nas noszenia czapki i ochrony przed mrozem i niesprzyjającą aurą. To z kolei czynnik, który powoduje nadmierne przegrzewanie skóry głowy i zintensyfikowaną pracę gruczołów łojowych, skutkujące niechcianym przetłuszczaniem włosów. Jak temu zapobiec? Staraj się nosić przewiewne czapki, nie obciążające nadto skóry głowy. Do mycia warto stosować szampony przeznaczone do włosów przetłuszczających się i delikatnych oraz odżywki do spłukiwania. Szampony nawilżą skórę, nie przesuszając jej i nie powodując nadmiernego wydzielania łoju. Zaleca się przy ostatecznym spłukiwaniu polać głowę chłodną wodą, co spowolni pracę gruczołów łojowych i niejako je wystudzi.

Elektryzujące się włosy zimą - co z nimi począć?

Elektryzujące się włosy zimą to kolejny problem, z którym boryka się znaczna ilość pań. Dochodzi do tego wskutek pocierania włosów o sztuczne włókna materiału, z którego powstała czapka czy szalik. Najkrótszą drogę do elektryzowania się włosów mają te zniszczone i zaniedbane, stąd warto zainteresować się właściwą ochroną przed takimi zimowymi konsekwencjami. Pozytywne efekty przyniesie regularne nawilżanie skóry głowy za pomocą maseczek, stosowanie odżywek przeznaczonych do pielęgnacji włosów o tej porze roku. W codziennym użytku powinna się znaleźć szczotka z naturalnym włosiem i suszarka z jonizacją. O ile to możliwe, pozbądź się wszelkich okryć głowy ze sztucznych włókien.

Włosy zimą - porady

Przetłuszczanie się włosów i ich elektryzowanie nie wyczerpuje rejestru problemów z włosami, z którymi musisz się liczyć zimą. Brak czasu bardzo często zmusza do szybkiego wyjścia z domu, z niedosuszonymi włosami schowanymi pod czapką, a to pierwszy krok do tego, by prezentowały się przyklapnięte. Dlatego warto poświęcić jednak te parę minut więcej na właściwe wysuszenie głowy i zastosowanie preparatów podnoszących włosy u nasady, dzięki czemu późniejsze nałożenie czapki nie przygniecie ich tak bardzo. Innym problemem wynikającym z nadmiernego przegrzewania skóry głowy i tworzenia środowiska sprzyjającego do namnażania grzybów jest łupież. Tutaj prostym sposobem radzenia sobie z tą przypadłością jest stosowanie szamponów przeciw łupieżowych i unikanie preparatów do stylizacji, które niestety mogą nasilać objawy łupieżu.

Zadbaj o włosy zimą!

Nasilone zimą problemy związane z włosami są powszechnie znane. Jak zatem zapewnić im ochronę? Jak pielęgnować i myć? Przede wszystkim wybierać kosmetyki przeznaczone do włosów delikatnych, gdyż nie obciążą one w dużym stopniu skóry głowy, a dodatkowo zapewnią jej pielęgnację. Koniecznym jest również dokładne spłukiwanie nałożonych odżywek chłodnym strumieniem wody oraz regularne nakładanie maseczek nawilżających i regenerujących.

 

włosy pielęgnacja włosów włosy zimą

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach