45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak prawidłowo regulować brwi? Poradnik krok po kroku

Jak prawidłowo regulować brwi? Poradnik krok po krokuJak prawidłowo regulować brwi? Poradnik krok po kroku

Regulacji brwi dokonuje prawie każda kobieta. Niestety włoski, z których składają się brwi są dość niesforne, nieczęsto układają się w ten sposób, w który chciałabyśmy, aby się układały. Rosną zbyt gęsto, lub zbyt rzadko nadając całym brwiom niezadowalający nas wygląd. Wtedy też chętnie regulujemy brwi, poprawiając naturę swoimi własnymi rękoma. Jak to robić umiejętnie, jakie kroki wykonywać, co należy wiedzieć o regulacji brwi?

 • Jak regulować brwi?

 • Czy regulacja brwi jest niezdrowa?

Regulacja brwi, czyli kilka słów o tym dlaczego warto

Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Wejrzenie w czyjeś oczy może odmienić życie. Nasze oczy mówią za nas samych, pokazują to, co często mamy do powiedzenia, albo to czego powiedzieć słowami się nie da. Brwi zaś to ich najlepsza i najbardziej naturalna oprawa, która nadaje wyrazu całej twarzy. Nieodpowiednio skorygowane brwi mogą powodować, że twarz będzie wyglądać na złą, smutną, zdziwioną. Z drugiej strony, dobra korekcja brwi nada spojrzeniu głębi i spowoduje, że twarz stanie się bardziej kształtna i proporcjonalna. Po wykonaniu regulacji warto używać wszelkiego rodzaju odżywki do rzęs/brwi, które wzmocnią pozostałe włoski.

Regulacja brwi – krok po kroku i wszystko, co trzeba wiedzieć

 • Warto dbać o regulację brwi regularnie, dzięki temu nie poświęca się temu wiele czasu, a efekt jest spójny i zawsze tak samo dobry;
 • Regulacja brwi jest prawie bezbolesna. Oczywiście wyrywanie włosków może spodować pewien dyskomfort, ale ból nie jest na tyle silny by z tego zrezygnować;
 • Najlepiej regulować brwi zaraz po kąpieli – wtedy też zabieg nie będzie boleć prawie w ogóle, zwłaszcza jeśli była to kąpiel dłuższa i gorąca.

Kroki regulacji brwi:

 1. Weź do ręki ołówek, a następnie przyłóż go do swojej twarzy tak, by był on ustawiony pionowo zaraz przy skrzydełkach nosa. Zaznacz ołówkiem czy kredką miejsce na brwiach, czy koło brwi, do którego ołówek dochodzi. Powtórz to dla jednej, i dla drugiej brwi.
 2. Następnie weź ten sam ołówek i ustaw go pionowo w ten sposób, by dotykał zewnętrznego kącika oka. Zaznacz kropeczką na brwiach, w którym miejscu ołówek je przecina.
 3. Dzięki powyższym punktom masz oznaczoną szerokość swoich brwi – od jakiego do jakiego punktu powinny one przebiegać.
 4. Następnie zaznacz kredką cały obszar brwi, w ten sposób, by był on najbardziej spójny z twoim naturalnym kształtem brwi, ale z drugiej strony by kształt ten był regularny i proporcjonalny po każdej ze stron.
 5. Do wyrywania włosków, które wychodzą poza wyznaczony obszar używaj zawsze pęsety.
 6. Pamiętaj, aby zawsze starać się usuwać włoski od dołu, a nie od góry. Zawsze sprawdzaj również na bieżąco efekty swojej pracy, w ten sposób unikniesz jakiegokolwiek błędu, który mógłby cię kosztować piękny wygląd. Regulacja brwi to przecież część makijażu - nadaje twarzy odpowiedni charakter!
brwi wypielęgnowane brwi jak regulować brwi regulacja brwi jak dbać o brwi regulacja brwi krok po kroku regulacja brwi pęsetą idealne brwi
Komentarze
Dodano: 10 Maj 2016
Autor: Magda
Ocena:
Ja raczej stawiam na ręce profesionalistki i na zabieg regulacji brwi wybieram się do zaufanej kosmetyczki, sama mogłabym nie poradzić z tym sobie.
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2016
Autor: Sandra
Ocena:
Regulacja brwi jest estetycznym zabiegiem, moje brwi praktycznie przestały odrastac po kilku latach usuwania ich. Ciekawy poradnik, bo szczerze mówiąc nie spotkałam się z taką metodą.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach