45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak poradzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Jak poradzić sobie z zaburzeniami erekcji? Jak poradzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Problemy z potencją u mężczyzn mogą być powodowane przez wiele czynników. Bez względu na etiologię dolegliwości potrafi ona poważnie obniżyć samoocenę i wiarę we własne siły. Na szczęście współczesna medycyna oferuje coraz bardziej zaawansowane rozwiązania problemu. Nowoczesne metody diagnostyki, czy leki na erekcje potrafią skutecznie pomóc w redukcji zaburzenia. Warto się im przyjrzeć, by odzyskać pewność siebie i radość z życia seksualnego.

Przyczyny problemów z potencją u mężczyzn

Erekcja członka pojawia się pod wpływem napływu do ciał jamistych krwi i zablokowania jej odpływu. Niemożność osiągnięcia, bądź podtrzymania erekcji w celu odbycia stosunku płciowego epizodycznie pojawia się w życiu każdego mężczyzny. Problem zaczyna się wtedy, gdy taki stan rzeczy utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Wówczas warto przyjrzeć się swojemu organizmowi, a w razie potrzeby skonsultować dolegliwość z lekarzem, by odpowiednio zdiagnozować przyczynę. Istnieje wiele różnych czynników, niekorzystnie wpływających na potencję u mężczyzn. W przypadku młodszych osób problem powodowany jest często stresem zawodowym bądź osobistym. Mało aktywny tryb życia czy obfitująca w tłuszcz dieta mogą doprowadzić do nadwagi, a ta wiąże się z chorobami układu krwionośnego. Nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, czy choroba niedokrwienna serca nader często prowadzą do poważnych zaburzeń erekcji. Czynnikami ryzyka wystąpienia dolegliwości mogą być zaburzenia hormonalne związane z chorobą tarczycy, czy nadnerczy. Ponadto, zaburzenia erekcji bywają sygnałem przerostu prostaty, czy raka pęcherza. Dolegliwość dotyka często mężczyzn po operacyjnym usunięciu pęcherza moczowego, czy prostaty. Obok przyczyn organicznych mogą występować też czynniki o podłożu psychologicznym. Mężczyźni cierpiący na depresję, nerwicę, czy zmagający się z problemami w związku częściej doświadczają kłopotów z potencją. Nasilenie dolegliwości postępuje wraz z wiekiem, ale dzięki odpowiedniemu trybowi życia i stosowaniu sprawdzonych preparatów farmaceutycznych można złagodzić ten proces. Przyczyny dolegliwości bywają różne, dlatego warto zasięgnąć porady lekarza, by zdiagnozować etiologię zaburzenia.

Czytaj także >> jak ocenić i poprawić jakość swojej erekcji.

Sposoby walki z zaburzeniami erekcji

Walkę z obniżoną potencją najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza. Jeśli czynnikiem zaburzającym erekcję jest choroba, należy poddać się terapii pod kontrolą specjalisty. Korzystna w redukcji dolegliwości jest zmiana trybu życia. Warto regularnie podejmować aktywność fizyczną i wyeliminować z diety pokarmy obfitujące w tłuszcz i cukier. Zdrowy styl życia obniży ryzyko wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych i znacznie złagodzi problem. Ponadto z pomocą przychodzą nam preparaty farmaceutyczne. Na zaburzenia erekcji, leki dostępne są zarówno na receptę, jak i w sprzedaży bezpośredniej. Oferta jest bogata, dlatego warto zasięgnąć porady farmaceuty przy doborze odpowiedniego dla nas preparatu. Substancją aktywną, na której działaniu opierają się sprawdzone leki na erekcje jest m.in. sildenafil. Jest to związek organiczny należący do leków z grupy inhibitorów fosfodiestrazy. Funkcja sildenafilu polega na rozkurczaniu naczyń krwionośnych w członku, co ułatwia dopływ krwi podczas seksualnego podniecenia. Przykładowym lekiem, opierającym swoje działanie na tej substancji aktywnej, jest Maxigra Go, przeznaczony do stosowania dla mężczyzn powyżej 18 lat. Preparat występuje w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, zawierających po 25 mg sildenafilu. Należy przyjmować maksymalnie 1 tabletkę na dobę, na godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Szybkość działania leku zależy od cech indywidualnych pacjenta i wynosi zazwyczaj 30-60 minut. W celu uzyskania szybszego efektu preparat należy przyjąć na czczo. Warto pamiętać, że dla skuteczności działania Maxigra Go niezbędna jest stymulacja seksualna. Więcej informacji na temat leku i zaburzeń erekcji można znaleźć na witrynie. Preparatu Maxigra Go nie powinny przyjmować osoby, u których stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Zanim rozpoczniemy kurację preparatem powinniśmy poinformować lekarza lub farmaceutę o chorobach, na które cierpimy i przyjmowanych lekach.

Zaburzenia erekcji dotykają mężczyzn zarówno bardzo młodych, jak i starszych. Dla wielu osób jest to kłopotliwa dolegliwość, odbierająca pewność siebie. Nie warto ignorować problemu. Istnieje coraz więcej metod usprawnienia swojej aktywności seksualnej. Warto zasięgnąć porady lekarza i zastosować preparaty, które pomogą w efektywnej redukcji zaburzenia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

zaburzenia erekcji

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach