43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt?

Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt?Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt?
Każdy z nas chce by jego dziecko cieszyło się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Czasem jednak pojawiają się problemy, z którymi musimy się zmierzyć.
 

Wśród częstych dolegliwości, które spotykają maluchy wymienić możemy łojotokowe zapalenie skóry. Czym jest i jak z nim walczyć? Podpowiadamy.

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt i jak się objawia?

Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt najczęściej spowodowane jest nieprawidłową pracą gruczołów łojowych. W większości przypadków zmiany chorobowe pojawiają się na główce dziecka i są nam doskonale znane jako “ciemieniucha”. Bywa jednak, że swędzące miejsca pokryte żółtą łuską pojawiają się także na innych miejscach ciała, między innymi w obrębie pachwin, podbrzusza czy pośladków. Czasem ŁZS ma postać sączących się wyprysków, które znaleźć możemy na całym ciele dziecka. Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt powoduje dolegliwości takie jak swędzenie.

W jaki sposób leczymy ŁZS?

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry u niemowląt to przede wszystkim odpowiednia  pielęgnacja zmienionych chorobowo miejsc. Lekarze zalecają korzystanie z delikatnych preparatów myjących, które nie posiadają w swoim składzie substancji zapachowych, konserwantów oraz innych dodatków. Bardzo ważne jest również dokładne osuszanie skóry. W przypadku nieco starszych dzieci bywa, że istnieje konieczność zastosowania maści przeciwgrzybicznych. Istotne jest również znalezienie czynników, które powodują zmiany skórne. Sporo informacji na ten temat znajdziesz w artykule “Objawy atopowego zapalenia skóry. Jak rozpoznać i leczyć AZS?”.

Podsumowując, łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt może być przyczyną wielu dolegliwości i wpływać negatywnie na samopoczucie. Na szczęście, możemy przynieść dziecku ulgę poprzez dbanie o higienę i stosowanie łagodnych kosmetyków takich jak te, które oferuje marka https://www.latopic.pl/. Warto również pamiętać, że o ile nie mamy do czynienia z poważniejszymi dolegliwościami skórnymi, zmiany łojotokowe u niemowląt najczęściej samoistnie ustępują pod wpływem odpowiedniej pielęgnacji.

łojotokowe zapalenie skóry ŁZS łojotkowe zapalenie skóry u niemowląt

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach