45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak działają paski wybielające? Czy są skuteczne?

Jak działają paski wybielające? Czy są skuteczne?Jak działają paski wybielające? Czy są skuteczne?

Zęby można wybielać na wiele różnych sposobów, jednym z tych sposobów jest użycie pasków wybielających. Można je zakupić w prawie każdej aptece, drogerii czy w sklepie internetowym. Istnieje również wielu producentów pasków wybielających. Czy są one jednak skuteczne, czy należycie, a przede wszystkim bezpiecznie spełniają swoją funkcję?

Skuteczność działania pasków wybielających

Wiele osób przyznaje, że paski wybielające rzeczywiście spełniły swoją funkcję i należycie wybieliły zęby nawet o 3-4 tony. Skuteczność wybielania zależna jest od rodzaju pasków wybielających, które się kupi oraz od sposobu ich użycia. Działanie zgodnie z ulotką zamieszczoną przy paskach wybielających pozwoli na skuteczne wybielenie zębów. Przedłużenie czasu wybielania może podziałaś na naszą korzyść w ten sposób, że zęby zostaną wybielone szybciej, dokładniej i mocniej. Minusem jest tutaj powstanie nadwrażliwości zębów na ciepło czy zimno i podrażnienia dziąseł.

Jak przygotować się do wybielania zębów paskami?

Najlepiej przed rozpoczęciem wybielania zębów odwiedzić lekarza dentystę. Zęby, które są zepsute należy przed wybielaniem wyleczyć. Następnie należy zakupić specjalnie przygotowaną pastę do zębów wrażliwych. Podczas wybielania zębów staną się one bardziej wrażliwe na zmiany temperatur, co może utrudniać jedzenie czy picie. Przed samym nałożeniem pasków nie myjemy zębów, aby nie wzmocnić ich nadwrażliwości. Podczas etapu wybielania zębów starajmy się nie spożywać produktów przebarwiających zęby. Wykluczone jest spożywanie kawy, czerwonego wina czy potraw z buraków.

  • Jak działają paski wybielające?

  • Jak przygotować się do używania pasków wybielających?

Paski wybielające. Co należy wiedzieć:

  • Koszt dobrych pasków wybielających to od ok. 60 zł w górę
  • Cały proces wybielania zębów trwa 7 dni
  • Codziennie na wybielenie zębów należy poświęcić od 20 do 30 minut
  • Paski wybielające pokryte są specjalnym żelem wybielającym zęby
  • Dzięki użyciu pasków wybielających usunięte zostają wszelkie wcześniejsze przebarwienia
  • W skład żelu użytego do produkcji pasków wybielających wchodzi najczęściej między innymi mentol, nadboran sodu, glicerol czy kwas edytenowy

Jak wybielać zęby za pomocą pasków?

Paski wybielające należy wyjąć z pudełka, otworzyć i nałożyć na dolne oraz górne zęby. Paski powinny pozostać na zębach przez około 20-30 minut w zależności od informacji od producenta dołączonej do opakowania. Jedno opakowanie pasków wybielających będzie posiadało dokładnie tyle pasków ile potrzebnych jest do przeprowadzenia całej kuracji. Po zdjęciu pasków należy jedynie przepłukać usta czystą wodą bez mycia zębów.  

Pierwsze efekty wybielania można zauważyć już po pierwszym użyciu, jednak na efekty końcowe i zadowalające należy poczekać do zakończenia całej kuracji.

zęby wybielanie wybielanie zębów paski wybielające

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach