45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Hemoroidy u dzieci? Również się zdarzają!

Hemoroidy u dzieci? Również się zdarzają!Hemoroidy u dzieci? Również się zdarzają!

Uważa się, że hemoroidy są dolegliwością typową dla osób dorosłych i kobiet w ciąży. Mogą one jednak występować również u dzieci. Należy pamiętać, aby nie lekceważyć tego problemu. Występuje on bardzo rzadko u dzieci, jednak mogą pojawić się nawet u dzieci kilkuletnich. Należy wiedzieć, co może doprowadzić do powstania hemoroidów, aby móc zapobiec temu problemowi w przyszłości.

  • Jak rozpoznać hemoroidy u dziecka?

  • Jak leczyć hemoroidy?

Skąd u dzieci hemoroidy?

Z pewnością nie są one wynikiem siedzącego trybu życia ze względu na ruchliwość dzieci. Wpływ na występowanie hemoroidów u dzieci mają czynniki genetyczne oraz nieprawidłowa dieta, w której brakuje błonnika.

Objawy – jak rozpoznać hemoroidy u dziecka?

Objawy hemoroidów u dzieci są praktycznie tożsame z objawami u osób dorosłych. Dziecko może skarżyć się na wzrastający ból w okolicach odbytu. Miejsce to często swędzi i piecze. Znakiem potwierdzającym , że dziecko może mieć hemoroidy, są zaparcia oraz krew w stolcu.

Leczenie – jak wygląda?

Jeżeli u dziecka zostaną rozpoznane hemoroidy, ważna aby udać się do lekarza. Domowe sposoby na leczenie tej dolegliwości wskazane są głównie u osób dorosłych. U dzieci nie należy ich stosować.
Ponadto, hemoroidy mogą być objawem innych chorób lub powikłań, które należy koniecznie wykluczyć podczas wizyty u lekarza.
Na  pierwszym etapie leczenia na zmienione miejsca stosuje się okłady z maści, żeli, naparów oraz czopki na hemoroidy. Do jadłospisu dziecka powinno włączyć się duże ilości błonnika, płyny niegazowane, warzywa i owoce. Głównym założeniem leczenia hemoroidów u dzieci jest poprawienie pracy jelit. Pozwala to ograniczyć nacisk na jelito grube, co jest główną z przyczyn powstawania właśnie hemoroidów.
Jeżeli dziecko nie jest aktywne, należy zmienić jego nawyki tak, by przeważała aktywność fizyczna, ruch, gimnastyka i wysiłek. Siedzący tryb życia – siedzenie przed telewizorem lub komputerem  i brak ruchu sprzyjają powstawaniu hemoroidów.

Dieta dla dziecka:

  • należy nakłaniać dziecko do picia dużej ilości wody. Pozwoli to pobudzić błonnikowi jelita do pracy
  • zastąpmy czekoladowe płatki śniadaniowe zdrowym musli z owocami
  • zrezygnujmy z gotowanych warzyw – zamiast nich przygotujmy dziecku surówkę ze świeżych warzyw
  • sok z kartonu zastąpmy świeżo wyciskanym w domu. Można również tego typu soki kupić również w sklepach – warto czytać etykiety

Żylaki jąder u dzieci

Inną dolegliwością u dzieci są żylaki jąder u małych chłopców. Są to guzki pojawiające się w okolicach moszny. Są wynikiem poszerzenia naczyń splotu wiciowego zbierających krew z jąder. Problem zdarza się u kilkuletnich chłopców, ale dotyczy głównie nastolatków. Nieleczone, może skutkować nawet niepłodnością.
Objawy? Przypadłość nie ma konkretnie wskazanych objawów. Może się pojawić (lecz jest to bardzo rzadkie) nieokreślony ból w okolicach moszny lub też uczucie mrowienia. Jednak są one głównie obserwowane przy okazji diagnozy innych dolegliwości. Leczenie odbywa się metodą chirurgiczną, laparoskopową lub embolizacji i sklerotyzacji żyły jądrowej.
 

hemoroidy problem z hemoroidami jak leczyć hemoroidy hemoroidy u dzieci dieta w hemoroidach

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach