45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Grypa żołądkowe – szybkie SOS!

Grypa żołądkowe – szybkie SOS!Grypa żołądkowe – szybkie SOS!

Grypa żołądkowa to paskudne schorzenie, które nie pozwala cieszyć się życiem. Biegunki, wymioty i gorączka sprawiają, że trudno zdobyć się na cokolwiek, poza leżeniem w łóżku. Jak łatwo poradzić sobie z chorobą?

Najszybszy sposób na poradzenie sobie z wirusem to picie dużych ilości wody i wody z dodatkiem saszetek z elektrolitami. Duże ilości wody pozwalają szybciej usunąć toksyny z organizmu i jednocześnie uzupełniać niedobory. Woda nawilża tkanki, pomaga zbić gorączkę i odżywia ciało. Warto za to w tym czasie powstrzymywać się od jedzenia potraw, które mogłyby zaburzyć leczenie. Chodzi o dania, które są długo trawione i godzinami zalegają w żołądku, takie jak bigos, fasolka po bretońsku, dania mięsne. Warto też odbudowywać florę bakteryjną jelit pijąc herbatki takie, jak z nagietka czy rumianku. Płyny należy uzupełniać po każdej wizycie w toalecie.

  • Co to jest grypa żołądkowa?

  • Jak radzić sobie z grypą żołądkową?

Uwaga na sztuczne dodatki!

Dobrze, jeśli w okresie choroby będziemy też odbudowywać florę bakteryjną jelit. W tym celu warto poradzić się farmaceuty i wybrać środek probiotyczny. Jeśli jesteśmy w stanie coś przełknąć, możemy pić jogurt naturalny z żywymi kulturami bakterii. Sprawdzajmy, czy nie jest słodzony, nie zawiera mleka w proszku, aromatów itp. W czasie grypy żołądkowej organizm jest zbyt osłabiony i nie należy przeciążać go sztucznymi dodatkami.

Szybkie wyzdrowienie ułatwi też duża ilość snu. W czasie grypy żołądkowej pozwólmy organizmowi walczyć z infekcją. Dlatego powstrzymajmy od dodatkowego obciążania organizmu. Używki, wychodzenie na gorące słońce czy mróz, wysiłek fizyczny nie są wskazane w tym okresie. Najlepiej poczujemy się, jeśli w czasie choroby zapewnimy sobie minimum 8 godzin snu dziennie.

Co jeść w grypie?

Warto też przyjrzeć się swojej diecie. Choć przy biegunce i wymiotach rzadko jesteśmy skłonni do sięgania po jedzenie, dobrze jest przemóc się, by nie osłabić organizmu. Sięgajmy jednak po bardzo lekkie produkty, takie jak kleiki, suchary czy lekkie wywary warzywne ( przygotowane bez użycia kostek rosołowych!). W tym okresie dobrze jest kontrolować skład spożywanych produktów i postawić na to, co domowe. Trzeciego dnia na nogi może nas postawić rosół z kury.

.

problemy żołądkowe grypa jelitowa grypa jelitowa leczenie grypa jelitowa jak leczyć domowe sposoby na grypę jelitową
Komentarze
Dodano: 30 Sierpień 2016
Autor: Magda
Ocena:
Jak na biegunkę nie pomagają domowe sposoby ani węgiel (a ostatnio tak mialam) to trzeba iśc do lekarza, nie zwlekajcie.
Odpowiedź
Dodano: 21 Lipiec 2016
Autor: Iga
Ocena:
Najważniejsze wtedy to dużo pić, żeby się nie odwodnić, szczególnie jak ma się i biegunkę i wymioty.
Odpowiedź
Dodano: 23 Czerwiec 2016
Autor: Paula
Ocena:
Grypa żołądkowa szybko dopada przechodzi po całej rodzinie i dopiero ucieka dalej, masakra.
Odpowiedź
Dodano: 18 Kwiecień 2016
Autor: Marysia
Ocena:
Kiedyś słyszałam że na problemy żołądkowe jest taka rada, że jak sa wymioty to trzeba wszystko zwrócić nie zatrzymywać, a na biegunke loperamid i jeden dzień i z głowy.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach