45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Grejpfrut - Skarbiec zdrowia i witalności!

Grejpfrut - Skarbiec zdrowia i witalności!Grejpfrut - Skarbiec zdrowia i witalności!

O pozytywnym wpływie grejpfruta na odporność każdy z nas słyszał. Swoją popularność owoc zawdzięcza połączeniu soczystości i wyczuwalnej goryczy, którą smakować możemy przez okrągły rok.

Na ogół nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż każda odmiana grejpfruta zawiera identyczną kompozycję witamin w różnych proporcjach. Za najzdrowszą spośród nich uchodzi gatunek grejpfruta czerwonego. Choć jest najbardziej gorzko-kwaśny, nie brak w nim tak pożądanych przez nas karotenoidów, likopenu oraz witaminy C. Najrzadziej sięgamy po odmianę żółtą i zieloną, które dostarczą nam łagodniejszych doznań smakowych.

  • Jakie właściwości ma grejpfrut?

  • Jakie witaminy ma grejpfrut?

Skarbiec zdrowia i witalności!

Poza beta-karotenem czy witaminą C, owoc ten jest pełen wspomagających organizm na rozmaitych płaszczyznach witamin z grupy B (istotnych m.in. dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego), witaminy PP i E. Nie brak w nim takich składników mineralnych, jak potasu, cynku, magnezu, żelaza, fluoru, manganu, wapnia lub kwasu foliowego.

Grejpfrut dla ciała

Po grejpfruta nierzadko sięgają osoby na diecie redukcyjnej. Pozytywny wpływ na ciało wywiera, także jako składnik kosmetyków wykorzystywanych dla zniwelowania cellulitu. Sok ceniony jest także ze względu na zdolność niwelowania przebarwień, jak również powstałych podczas aplikacji samoopalacza smug. Natomiast w przemyśle farmaceutycznym umożliwia rozprawienie się z trądzikiem i pozostałymi postaciami zapalenia skóry. Ponieważ grejpfrut zwalcza bakterie, przyczynia się do zmniejszenia zmian skórnych oraz chroni przed rozwojem blizn. Wchodząc w skład kosmetyków często ma za zadanie ochronę przed pękaniem naczynek krwionośnych.

Wartościowy ekstrakt

Jak nietrudno zgadnąć, mnóstwo dobroczynnych właściwości skrywają pestki grejpfruta wraz z białymi częściami, które zwykliśmy wyrzucać z pozostałymi kuchennymi odpadkami. To właśnie z nich wytwarzany jest dobroczynny ekstrakt. Z uwagi na zawartą w nich naringinę, możemy skutecznie przeciwdziałać rozwojowi nowotworów, a ponadto rozprawić się z bakteriami czy grzybami. Antynowotworowy wpływ grejpfruta, szczególnie jest doceniany w przypadku ochrony pęcherza, szyjki macicy, prostaty, żołądka i jelit.

Profilaktyka przeciwzawałowa

Przeciwutleniacze występujące w grejpfrucie chronią serce i układ krążenia. Odgrywają ważną role w profilaktyce przeciwzawałowej, pozwalają rozszerzyć światło tętnic, które dotychczas były narażone na szkodliwy wpływ odkładanych wewnątrz złogów cholesterolu. Wprowadzając grejpfrut na stałe do swej diety wzmacniamy naczynia krwionośne. Na koniec warto podkreślić, iż w smaczny sposób zabezpieczamy się przed zawałami, które zaliczane są do czołówki przyczyn śmierci Polaków.

odchudzanie grejpfrut korzyści z grejpfruta grejpfrut dla serca dlaczego warto jeść grejpfrut grejpfrut na odchudzanie
Komentarze
Dodano: 06 Czerwiec 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Grejpfrut rzeczywiście jest skarbnica witami, ale dla mnie jego smak jest tragiczny, dlatego czasem dodaję go do sałatki owocowej.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach