43 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Gdzie kupić profesjonalny sprzęt labolatoryjny?

Gdzie kupić profesjonalny sprzęt labolatoryjny?Gdzie kupić profesjonalny sprzęt labolatoryjny?
Laboratorium jest miejscem, w którym przeprowadza się badania naukowe i eksperymenty. Jednocześnie jest też grupą osób, które je wykonują i analizują. Celem istnienia takiej placówki jest poznawanie właściwości materiałów, ich zachowania w określonych warunkach, a także obserwowanie zjawisk fizycznych, chemicznych czy biologicznych. Aby było możliwe wykonywanie tych zadań jest niezbędny odpowiedni sprzęt laboratoryjny.

Wyposażenie laboratorium uniwersalne i specjalistyczne

Trudno sobie wyobrazić pracę w jakimkolwiek laboratorium bez sprzętu pomocniczego i akcesoriów. Podstawę wyposażenia stanowi szkło laboratoryjne, czyli menzurki, probówki, zlewki czy szalki Petriego. Pozwala ono przygotowywać próbki, przechowywać je w odpowiednich warunkach i poddawać działaniu różnych odczynników. Pomimo, iż jest niezwykle ważne, pełni jedynie rolę pojemników. Za ich pomocą nie jest możliwe podniesienie temperatury, filtrowanie, oddzielanie osadu czy też wykonywanie precyzyjnych pomiarów.

Do tego celu służą profesjonalne urządzenia, które oferuje Donserv. Sprzęt laboratoryjny stanowi bardzo szeroką grupę urządzeń i aparatów o charakterze uniwersalnym lub specjalistycznym. Pierwsze z nich to np. palniki, ph-metry, termometry czy wagi można znaleźć w niemal każdym laboratorium, bez względu na jego profil czy rodzaj przeprowadzanych eksperymentów. Inne są urządzeniami wysoce wyspecjalizowanymi, dedykowanymi konkretnym gałęziom przemysłu. Do tych drugich należą liofilizatory, homogenizatory czy urządzenia do hodowli komórek.

Wszystkie aparaty, mierniki czy akcesoria laboratoryjne są produkowane w oparciu o szereg polskich i europejskich norm. Gwarantują one ich odpowiednią wytrzymałość i bezpieczeństwo w kontakcie z konkretnym środowiskiem laboratoryjnym.

sprzęt lab

Fot. Pixabay.com 

Sprzęt laboratoryjny i jego rodzaje

Różnorodność urządzeń laboratoryjnych jest bardzo duża, co jest wynikiem niemal nieograniczonego zakresu prowadzonych badań. Wśród wielu kategorii produktów o konkretnym przeznaczeniu można wymienić aparaturę pomiarową, która dostarcza konkretnych i bardzo precyzyjnych danych o przebiegu eksperymentów oraz o składzie i cechach badanych substancji. Są wśród nich grubościomierze, gęstościomierze, penetrometry, sacharymetry oraz popularne ciśnieniomierze czy termometry. Szeroką grupę stanowią urządzenia do ogrzewania i chłodzenia oraz do sterylizacji. Obok nich można też znaleźć zaawansowany technologicznie sprzęt o specjalnym przeznaczeniu.

Elektrody i palniki

Palniki gazowe są niezbędne w każdym laboratorium. Umożliwiają podgrzewanie próbek, rozpuszczanie ich, tworzenie roztworów nasyconych czy też spalanie. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji i materiałów są bezpieczne w obsłudze i bardzo wytrzymałe. W tej grupie sprzętu można też znaleźć szeroki wybór elektrod przeznaczonych do pomiarów pH, redox czy przewodności

Dygestorium laboratoryjne

Dygestorium to wyposażenie laboratorium, które umożliwia wykonywanie eksperymentów z toksycznymi gazami, lotnymi substancjami oraz czynnikami biologicznymi. Urządzenie ma formę szafy z przeszkloną komorą, wyposażoną w bardzo wydajny wyciąg. Za jego pomocą powietrze w komorze jest odsysane na zewnątrz laboratorium. Dygestoria mogą być wyposażone w dodatkowe filtry HEPA lub przeszkloną tylną ścianę, która pozwala na prezentowanie testów podczas zajęć.

Zobacz przykładowe dygestorium laboratoryjne: http://www.donserv.pl/katalog-produktow/meble-laboratoryjne/dygestoria.html

Refraktometry

Urządzenia z tej kategorii są wykorzystywane do badania i pomiarów gęstości cieczy oraz ich składu. Działanie refraktometru opiera się na zjawisku załamania światła, którego współczynnik jest charakterystyczny dla konkretnych związków i cząsteczek. Aparat stanowi typowe wyposażenie laboratorium, w którym przeprowadza się badania fizykochemiczne substancji.

Sprawdź polecany refraktometr: http://www.donserv.pl/katalog-produktow/refraktometry/refraktometr-model-j257.html

Pompy próżniowe

Pompy membranowe lub olejowe służą do wytwarzania podciśnienia, które jest niezbędne podczas określonych typów eksperymentów. W laboratoriach wykorzystuje się pompy jedno-, dwu-, trzy- i czterostopniowe, charakteryzujące się niskim poziomem hałasu i funkcją ECO. 

Wirówki

Wirówki stanowią powszechne wyposażenie laboratoriów o profilu medycznym, jednak są również wykorzystywane w innych branżach. Zadaniem tych maszyn jest oddzielanie niektórych składników substancji, dzięki wykorzystaniu siły odśrodkowej. Pojawia się ona podczas bardzo szybkich obrotów bębna wirówki wraz z umieszczonymi w nim próbkami. Urządzenia różnią się pojemnością oraz liczbą obrotów na minutę.

Donserv – dostawca sprzętu laboratoryjnego

Wyposażenie laboratorium badawczego w profesjonalny sprzęt, którego jakość i zgodność z normami są gwarantowane, wymaga wyboru odpowiedniego dystrybutora. Z pewnością jest nim Donserv - firma, która dostarcza placówkom badawczym urządzenia i sprzęt najnowszej generacji już od 1989 roku. Wiele lat doświadczeń pozwoliło na rozbudowanie oferty, w której obecnie można znaleźć wszystkie niezbędne aparaty do placówki każdego typu. Kalorymetry, komory laminarne, agregaty chłodniczo-grzewcze, łaźnie wodne i dziesiątki innych produktów są dostarczane bezpośrednio od producentów. Donserv sprzedaje też meble laboratoryjne, aparaturę szklaną oraz zapewnia serwis sprzętu do laboratoriów.

sprzęt laboratoryjny sprzęt laboratoryjny rodzaje sprzęt laboratoryjny wyposażenie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach