45 411 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Gdy błędnik nie współgra ze wzrokiem... Choroba lokomocyjna nie musi ograniczać

Gdy błędnik nie współgra ze wzrokiem... Choroba lokomocyjna nie musi ograniczaćGdy błędnik nie współgra ze wzrokiem... Choroba lokomocyjna nie musi ograniczać

Choroba lokomocyjna jest przypadłością, która pozostawiona sama sobie jest zdolna zamknąć ludzi na niewielkiej przestrzeni. Gdy wraz z przemieszczaniem środkami transportu narastają dolegliwości, trudno wyobrazić sobie swobodne podróżowanie na dalszym dystansie.

Nie należy zapominać, iż schorzenie to nie dotyczy wyłącznie podróżowania naziemnego, ale i klasyfikowana w jego poczet jest choroba powietrzna i choroba morska. Na szczęście zwiększyć komfort podróży, a zarazem i wzbogacić życie osób dotkniętych tą przypadłością mogą łatwo dostępne środki.

  • Co to jest choroba lokomocyjna?

  • Skąd się bierze choroba lokomocyjna?

Skąd się bierze choroba lokomocyjna?

Zespół dolegliwości wchodzących w zakres choroby lokomocyjnej wynika z niezgodności bodźców, które dostarczane są przez narząd równowagi do mózgu oraz zmysł wzroku. Rejestrowana przez wzrok zmiana otoczenia, traktowana jest przez mózg, jako ruch. Tymczasem błędnik nie dostrzega zmian położenia ciała, aczkolwiek występują reakcje związane z naprzemiennymi zmianami tempa jazdy. Stąd biorą się wczesne i późne symptomy choroby lokomocyjnej. Pierwotnie miejsce ma złe samopoczucie, znużenie wraz z brakiem apetytu, z czasem grono objawów zasilają wzmożone poty, nudności, bóle i zawroty głowy, wymioty, suchość w ustach bądź nadmierny ślinotok.

W poszukiwaniu ulgi

Dostępne środki zmniejszające natężenie choroby lokomocyjnej posiadają w swym składzie wyciąg z kłącza imbiru, bądź substancje zawarte w lekach przeciwhistaminowych. Mogą występować pod postacią tabletek, ale i bardziej przyjaznych dzieciom syropów, lizaków czy gum do żucia.

  • Pierwszą z tych substancji jest dimehydrynat, który pełni także rolę leku przeciwwymiotnego i antycholinergicznego, a drugą prometazyna o właściwościach silnie uspokajających i przeciwmuskarynowych, skutecznie niwelująca wymioty i nudności.
  • Małym i dużym osobom obarczonym tą kłopotliwą przypadłością pomóc mogą również plastry akupresurowe. Masując nieustannie wskazany punkt występujący na nadgarstkach, łagodzą uciążliwe symptomy. Z racji tego, iż są wolne od składników leczniczych, są równocześnie bezpieczne dla kobiet w ciąży, diabetyków i alergików.
  • Ulgę przyniosą wszelkie lizaki, syropy i tabletki, w których skład wchodzi imbir lekarski. Składnik ten jest doskonale tolerowany przez osoby w każdym wieku.
  • Zadbaj o to by przed podróżą należycie się wyspać.
  • Zanim ruszysz w drogę zjedz coś lekkiego. Unikaj napojów gazowanych
  • W środkach komunikacji publicznej zawsze wybieraj miejsce przodem do kierunku jazdy.
  • Podróżując samochodem, jak najczęściej rób przystanki i wietrz pojazd.
nudności choroba lokomocyjna zawroty głowy nudności i wymioty imbir podróżowanie
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Mama Antosia
Ocena:
Ja właśnie staram się, aby syn się zmęczył przed podróżą, to wtedy uśnie i lepiej ją zniesie, a ja nie muszę się stresować.
Odpowiedź
Dodano: 02 Czerwiec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Choroba lokomocyjna to utrapienie pewnie nie jednego rodzica, nudności i wymioty mogą skutecznie obrzydzić podróżowanie, u nas sprawdza się avio marin.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 411 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach