45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Fitness, doskonała kondycja bez wychodzenia z domu!

fitness w domufitness w domu

Zwykle gdy tylko nadchodzi taki moment w ciągu roku, kiedy przypominamy sobie po zimie, że nasze ciało wystawione będzie nie tylko na spojrzenia męża czy chłopaka, poszukujemy możliwie najszybszego i najwygodniejszego sposobu aby je ujędrnić i wyszczuplić. Zapisujemy się na siłownie, zaczynamy nad sobą pracować, modyfikujemy dietę. Czasem jednak nie mamy wystarczająco dużo czasu, żeby pozwolić sobie na wycieczkę do siłowni.

  • Co to jest fitness?

  • Jak wykonywać fitness w domu?

Fitness w domu zatem jest doskonałym wyjściem. Nie dość, że dbamy o kondycję nie musząc poświęcać dodatkowego czasu na dojazdy, jest to również doskonały sposób na integrację z rodziną. Bo które dziecko nie lubi poćwiczyć z mamą i tatą. Nie pomijając oczywistych korzyści jak jędrne, szczupłe ciało i świetna kondycja, dobry nastrój. Doskonale wspomaga również pracę serca i układu krwionośnego, nie zapominając o tym, że nie musimy wydawać fortuny na kluby fitness.

Przed wyborem ćwiczeń musimy zastanowić się nad efektami jakie zamierzamy osiągnąć. Jeżeli zależy nam jedynie na ogólnym zdrowiu i kondycji na pierwszym miejscu powinny znaleźć się ćwiczenia rozciągające, zaczynając od łagodnego rozciągania możemy doprowadzić do takiego momentu, kiedy żadne ćwiczenie nie będzie dla nas niewykonalne.

Jeżeli problem dotyczy wystającego brzucha, należy postawić na ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie właśnie tej partii ciała. Doskonała okazuje się tutaj szóstka Weidera, która jest 42 dniowym planem treningowym działającym szczególnie na te właśnie mięśnie.

Najistotniejsza w fitnesie w domu jest regularność. Jeżeli zaniedbamy tę część treningu efekty nie okażą się zadowalające. Postaraj się aby ćwiczenia stały się Twoim nawykiem, rytuałem, który będziesz wykonywać codziennie. Jeżeli lubisz poranne ćwiczenia, ćwicz zaraz po przebudzeniu, jeżeli wieczorem, określ godzinę, która będzie dla Ciebie dogodna.

Pamiętaj też aby nie nadwyrężać swojego ciała, ćwicz zgodnie ze stopniem swojej wytrzymałości i kondycji. Mięśnie zaczynają się rozwijać i wzmacniać dopiero kiedy się zmęczą, czyli mniej wiecej po około 20 minutach treningu. Dobrym wyznacznikiem jest to kiedy się zmęczysz, jeżeli nie czujesz zmęczenia to wysiłek mógł być niewystarczający.

Po osiągnięciu pewnego stopnia wytrzymałości należy podnosić poprzeczkę, zwiększaj obciążenie swojego organizmu.

W dzisiejszych czasach jest dostępnych mnóstwo materiałów wspomagających ćwiczenia w domu, doskonale sprawdzają się jeżeli potrzebujesz przewodnika lub nie masz pomysłu jakie ćwiczenia wykonywać. Po prostu włączasz program i wykonujesz już gotowy trening, który jest optymalnie dostosowany do wybranych efektów, które chcesz osiągnąć.

Ćwiczenia w domu zaczynamy od krótkiej rozgrzewki, powinna ona trwać około 15 minut. Najpierw stosuj słabsze, potem silniejsze ćwiczenia rozciągające. Jednak żeby efekt był zauważalny, należy ćwiczyć minimalnie trzy razy w tygodniu po około 30 do 60 minut. Do kondycji i sprawności bowiem dochodzi się małymi krokami.

mięśnie brzuch ćwiczenia zdrowie szczupła sylwetka jędrne ciało fitness aerobik rozciąganie rozgrzewka

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach