45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Fat burning – czy wiesz w czym Ci pomoże?

Fat burning – czy wiesz w czym Ci pomoże?Fat burning – czy wiesz w czym Ci pomoże?

Fat burning to ćwiczenia idealne dla każdego kto chce połączyć spalanie kalorii z dobrą zabawą. Jest to bowiem zestaw prostych i średnio intensywnych ćwiczeń umożliwiających spalenie tkanki tłuszczowej (jak sama nazwa wskazuje).

Ile można schudnąć?
Jeżeli będziemy ćwiczyć regularnie z pomocą ćwiczeń typu Fat burning, w tydzień możemy zgubić nawet 1 kilogram, czyli około 8000 kalorii.

  • Jak spalać kalorie?

  • Jak ćwiczyć żeby spalać kalorie?

Na co działa?
Ćwiczenia działają przede wszystkim na dolne partie ciała, czyli pośladki, uda, biodra i brzuch. Treningi rozgrzewają całe ciało, wzmacniają układ oddechowy oraz krążenia. Wpływają również znacznie na poprawę koordynacji ruchowej. Pozwala w krótkim terminie zredukować tkankę tłuszczową dzięki odpowiedniej intensywności treningu. Jest ona mniejsza niż w aerobiku, jednak daje lepsze efekty działając na całą sylwetkę.

Co nam potrzebne do treningu?
Należy zadbać przede wszystkim o wygodny strój do ćwiczeń. Najlepiej luźny – taki, który nie będzie krępował naszych ruchów i umożliwi maksymalną swobodę podczas ćwiczeń. Wskazane są ubrania ze specjalnej tkaniny odprowadzającej wilgoć i ułatwiającej oddychanie naszej skórze. Na początek warto zacząć od ćwiczeń dla początkujących, które z czasem możemy zamienić na zestaw dla średnio- i mocno zaawansowanych wraz z poprawą naszej kondycji. Jeżeli w naszej okolicy nie ma klubów oferujących tego typu ćwiczenia, odpowiednich zestawów możemy poszukać w Internecie.

Kiedy ćwiczyć i jak długo?
Najbardziej odpowiednia pora na ćwiczenia jest poranek – jeszcze przed zjedzeniem śniadania lub wieczorem – przed lekką kolacją. Pozwoli to nam w łatwy sposób przyspieszyć przemianę materii. Posiłki spożywane po ćwiczeniach fizycznych są trawione szybciej.
Jeżeli chodzi o czas ćwiczeń, należy pamiętać o jednej, głównej zasadzie: im więcej chcesz schudnąć, tym treningi muszą być częstsze. Minimalny czas ćwiczeń powinien wynosić 30 minut – tkanka tłuszczowa jest spalana dopiero po 20 minutach ćwiczeń. Należy pamiętać również o odpowiedniej ilości powtórzeń – około 20 razy.

Pamiętaj o rozgrzewce
Przed każdymi ćwiczeniami należy przygotować organizm i mięśnie do wysiłku, dlatego nie możemy zapomnieć o rozgrzewce. Najlepszym wstępem do ćwiczeń FAT burning będzie taniec. Włącz energetyczną, dynamiczną muzykę i przetańcz jedną lub dwie piosenki  w dowolnym stylu. Taniec rozgrzeje Cię i wprawi w dobry humor.

Coś na dobry początek
Podczas pozostałych piosenek warto wprowadzić kilka elementów pozwalających spalić tłuszcz:

  • 10 skoków na jednej nodze, 10 na drugiej nodze – powtarzamy 5 razy
  • 3 podskoki, 3 przysiady i powtarzamy 3 podskoki – powtarzamy 3 razy
  • przez 3 minuty maszerujemy rytmicznym tempem w miejscu unosząc przy tym wysoko kolana
  • leżymy na plecach: robimy 2 serie po 20 tzw. rowerków

Ważne, by powyższe elementy znalazły się w naszym zestawie ćwiczeń. Kolejność ich wprowadzania zależy od nas samych. Pozostałe elementy ćwiczeń mogą być prostymi figurami tanecznymi oraz sportowymi – ważna jest zasada, aby całe ciało było wprawione w ruch.

spalanie kalorii spalanie tłuszczu ćwiczenia aerobik fat burning ćwiczenia odchudzające jak spalić kalorie
Komentarze
Dodano: 16 Czerwiec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Koleżanka była zachwycona fat burning, chyba też się skuszę.
Odpowiedź
Dodano: 28 Wrzesień 2015
Autor: Megan
Ocena:
Super! Byłam na zajęciach z tego. Ciekawy artykuł.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach