45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Erekcja podczas snu a zdrowie mężczyzny ?

Erekcja podczas snu a zdrowie mężczyzny ?Erekcja podczas snu a zdrowie mężczyzny ?

Nocne erekcje członka są naturalnymi i spontanicznymi reakcjami organizmu u zdrowego mężczyzny. Nocne wzwody penisa występują również u młodych chłopców i są oznaką prawidłowego rozwoju układu rozrodczego.
Występują one zazwyczaj od 2-3 razy w nocy i trwają średnio około 25-35 minut. Związane są one z fazą snu REM, która objawia się szybkimi ruchami gałek ocznych. Ponadto w czasie nocnych erekcji zaobserwowano zwiększoną ilość uderzeń serca na jedną minutę.

Nocne erekcje z wiekiem zanikają, szczególnie u mężczyzn w wieku średnim, po 40 roku życia, co jest związane ze spadkiem poziomu testosteronu we krwi. U mężczyzn zmagających się z impotencją, nocne wzwody nie występują lub są bardzo rzadkie.

  • Skąd się bierze nocna erekcja?

  • Jak radzić sobie z zaburzeniem erekcji?

Przyczyny nocnej erekcji

Naukowcy nie określili dotychczas jednoznacznych przyczyn powodujących nocne wzwody. Przypuszcza się, że są one powodowane samoistnym powstawaniem impulsów w mózgu oraz przekazywaniem ich do ośrodka erekcji w rdzeniu. Podaje się również jako przyczynę sprawdzanie poprawności funkcjonowania układu rozrodczego przez centralny układ nerwowy.

Zaburzenia

Zaniki oraz czasowe zaburzenia wzwodów nocnych występują u mężczyzn dotkniętych poniższymi dolegliwościami:
- chorobami serca
- nadciśnieniem
- udarem mózgu
- miażdżycą
- schorzeniami wątroby i nerek
- nowotworami
- impotencją
- prostatą
- przyjmowaniem sterydów
- zmianami naczyniowymi
- niedoborem testosteronu (tzw. andropauza w grypie 20-30% mężczyzn po 60 roku życia)
- cukrzycą
Problem dotyczy również mężczyzn nadużywających używek – alkoholu, narkotyków oraz tych, których życiu towarzyszy stres. Ciągłe napięcie wywołane problemami w życiu zawodowym lub prywatnym może przyczynić się do zaniku lub osłabienia nocnych erekcji.

Diagnostyka

Na całym  świecie problem z zaburzeniami erekcji boryka się około 189 milionów mężczyzn. W Polsce jest to około 2.6 miliona mężczyzn. Dodatkowo, grupa 40% mężczyzn po czterdziestym roku życia ma zaburzenia erekcji. W grupie tej, 95% przypadków jest uleczalnych. Dlatego tak ważna  i istotna jest wczesna diagnoza problemu.
Diagnozie podlega zarówno częstotliwość jak też długość nocnych erekcji. Pozwala to ocenić ich podłoże – czy ma ono związek z zaburzeniami psychicznymi czy zdrowotnymi. Mężczyźni, u których nie pojawia się erekcja członka podczas snu, powinni udać się do specjalisty w celu zdiagnozowania przyczyn zaburzeń. Należy pamiętać,  że wcześnie wykryte schorzenie, pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych i wstydliwych sytuacji w przyszłości.
Aby przygotować się do oceny nocnych wzwodów, na dwa przed badaniem nie należy pić alkoholu. Nie należy również przyjmować leków uspokajających oraz pomagających w zasypianiu.
Badania wykonywane są najczęściej przez dwie lub trzy noce z rzędu, dopóki nie osiągnie się trzech nocy w pełni przespanych, bez przebudzeń.
Badanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia seksualnego mężczyzny. Jest ono niezbędnym elementem w diagnozie zaburzeń erekcji.

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach