45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ekstremalna Master Cleance Diet, czyli lemoniadowe oczyszczanie z toksyn!

Ekstremalna Master Cleance Diet, czyli lemoniadowe oczyszczanie z toksyn!Ekstremalna Master Cleance Diet, czyli lemoniadowe oczyszczanie z toksyn!

Na pozór niewinne białe pieczywo wraz z białym cukrem czy stresem stanowi popularne źródło toksyn dla naszego organizmu. Nic dziwnego zatem, że wraz z upływem lat czujemy się coraz bardziej apatycznie, ociężale czy też wzrasta nasza podatność na infekcje. Dieta lemoniadowa, choć zaliczana jest do wyjątkowo ekstremalnych, poza oczyszczaniem organizmu wspomaga utratę kilogramów.

  • Czy lemoniada jest zdrowa?

  • Czy dieta lemoniadowa jest skuteczna?

Prawdziwą popularnością program stworzony przez Stanleya Burroughsa na początku lat 40. ubiegłego wieku cieszy się w Stanach Zjednoczonych. Przez wzgląd na utratę składników mineralnych i witamin, która towarzyszy diecie lemoniadowej jest ona przeznaczona wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.

Dieta lemoniadowa = głodówka?

Nie ma wątpliwości, co do tego, iż dieta lemoniadowa jest formą głodówki, ponieważ podczas jej stosowania nie wolno spożywać żadnych pokarmów. Panie mają szansę na utratę ½ kilograma dziennie, natomiast panowie do kilograma. Dla zwiększenia efektywności detoksu, możemy wspomagać się naparem z ziół na przeczyszczenie, zarówno co rano, jak i co wieczór.

W 300 ml zimnej, bądź odrobinę podgrzanej źródlanej wody rozprowadzamy po 2 łyżki stołowe świeżego soku z cytryny i syropu z klonu (grade B) oraz 1/10 malej łyżeczki pieprzu Cayenne. Lemoniadę spożywamy kilka razy dziennie.

Równie ważne jest stosowanie roztworu na pusty żołądek, sporządzonego z 2 małych łyżeczek soli rozprowadzonych w 950 ml lekko podgrzanej źródlanej wody.
Dieta powinna trwać przez kilka dni do 2 tygodni, jednak najbezpieczniej dla funkcjonowania organizmu jest ją stosować nie dłużej, niż przez 2 doby. Dieta nie tylko nie dostarcza cennych substancji odżywczych, ale również przez wzgląd na wspomaganie jej efektów przy użyciu środka przeczyszczającego usuwa cenne składniki z organizmu.

Efekty diety lemoniadowej

Oczywistym rezultatem jest utrata masy tłuszczowej. Niestety wraz z nią tracimy w pewnym stopniu tkankę mięśniową, a także mikroflorę jelitową, co może na pewien czas zaburzyć czynności przewodu pokarmowego. Istnieje duże ryzyko osłabienia włosów, skóry i paznokci. Choć najczęściej dieta lemoniadowa prowadzona jest przez okres 10 dni, warto skrócić ten czas do weekendu. Na koniec jeszcze raz podkreślamy, iż spadek kilogramów wynika również z utraty tkanki mięśniowej, treści pokarmowej i odwodnienia. Stosowana przez dłuższy czas może narazić nas na nudności, zmęczenie i drgawki, natomiast praktykowana do 10 dni niekiedy osłabia pamięć i koncentrację.

Przeciwwskazania

Okres ciąży, rekonwalescencja po grypie i infekcjach, choroby układu krążenia, anemia.

oczyszczanie dieta detoks dieta oczyszczająca dieta lemoniadowa ekstremalna dieta dieta cytrynowa przepis dieta cytrynowa

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach