45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ekstrakt z Rumianku w jaki sposób działa na nasze ciało? Poznaj jego 9 właściwości!

Ekstrakt z Rumianku w jaki sposób działa na nasze ciało? Poznaj jego 9 właściwości!Ekstrakt z Rumianku w jaki sposób działa na nasze ciało? Poznaj jego 9 właściwości!

Rumianek jest jednym z ziół, które często i gęsto porastają Polskę. Łatwo go spotkać na łąkach, niedaleko lasów, lub na polach. Rośnie z łatwością, pięknie wygląda i pachnie, a dodatkowo jest jednym z najpopularniejszych ziół w naszym kraju. Jakie posiada właściwości, czym się charakteryzuje?

 • Jakie właściwości ma ekstrakt z rumianku?

 • Co zawiera rumianek?

Co zawiera w sobie Rumianek? Dlaczego jest tak popularny?

Roślina lecznicza, którą jest Rumianek, pochodzi z ziem przynależnych do basenu Morza Śródziemnego. To jego naturalny klimat, w którym pierwej występował – choć dziś Rumianek zebrać można już w wielu innych miejscach. Drobne kwiatuszki Rumianku zawierają w sobie niezwykle unikalną mieszankę substancji, które świetnie oddziałują na ludzkie ciało.

 • Ekstrakt z rumianku zawiera w sobie bogactwo olejku eterycznego, któremu zawdzięczamy większość właściwości leczniczych rośliny. W skład tego olejku wchodzą między innymi wszelkiego rodzaju tlenki, alfa-bisabolol czy chamazulen.
 • Ekstrakt z Rumianku to również bogate źródło fenolokwasów, fitosteroli, flawonoidów, garbników, choliny, soli mineralnych, pochodnych kumarynowych, inozytolu, kwasów organicznych, śluzów czy poprawiającej odporność witaminy C.

Właściwości ekstraktu z Rumianku

 1. Rumianek znany jest już od Starożytności, jako lek na gorączkę
 2. Rumianek wykazuje również działanie chłodzące i łagodzące podrażnienia
 3. Ma silne właściwości przeciwzapalne, można go stosować na wszelkiego rodzaju zapalenia skóry, ale również narządów
 4. Działa przeciwko owrzodzeniom, niweluje wypryski i podrażnienia skórne, pomaga zaleczać rany
 5. Wykazuje silne działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne
 6. Jest pomocny w przypadku nadmiernego swędzenia skóry oraz w przypadku odczuwania nadmiernej suchości skóry
 7. Ekstrakt z rumianku może być wykorzystywany, jako łatwy i prosty specyfik do niewielkiego rozjaśniania włosów
 8. Ekstrakt z rumianku pomocny jest również w leczeniu chorób skóry głowy, ponieważ wykazuje się działaniem dezynfekującym
 9. Rumianek polecany jest w kosmetyce dla osób ze skórą z problemami oraz skórą suchą, świetnie również wygładza cerę i znacznie poprawia jej koloryt – szczególnie na twarzy

Alergia i ekstrakt z Rumianku

Z jednej strony Rumianek sam w sobie może uczulać. Jest to kwiat, który uczula rzadko, ale jednak się to zdarza. Z drugiej zaś strony ekstrakt z rumianku zawiera w sobie bisabolo, czyli substancję mocno przeciwalergiczną, która pomaga w walce z alergią. Czy ekstrakt z Rumianku można więc polecić alergikom? Jak najbardziej tak, należy jednak w pierwsze chwili obserwować swoją skórę i ciało pod względem wystąpienia efektów niepożądanych.

ekstrakt z rumianku rumianek właściwości ekstraktu z rumianku rumianek i jego właściwości lecznicze ekstrakt z rumianku własności cechy ekstraktu z rumianku

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach