45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

E-papieros vs cytozyna - Co wybrać w walce z uzależnieniem od nikotyny?

E-papieros vs cytozyna - Co wybrać w walce z uzależnieniem od nikotyny?E-papieros vs cytozyna - Co wybrać w walce z uzależnieniem od nikotyny?

Spekulacje wokół elektronicznego papierosa nie cichną, szczególnie wśród palaczy zamierzających ostatecznie zerwać z nałogiem. Tym jednak zaleca się przyjmować preparaty, których skład został opracowany na bazie cytozyny z uwagi na sam fakt, iż e-papierosy dostarczają znacznych dawek nikotyny.

Po elektroniczny papieros chętnie sięgają klienci galerii handlowych oraz wszelkich miejsc, gdzie roztaczanie woni tytoniu jest zabronione. Zdawać by się mogło, iż tej wolności towarzyszy bezpieczeństwo stosowania. Niestety, sięgając po e-papieros musimy się liczyć z brakiem kontroli odnośnie ilości nikotyny, którą wypaliliśmy.

  • Jak działa cytozyna?

  • Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Gadżet w praktyce

E-papieros sabotuje walkę z odruchem palenia. Częstotliwość zaciągania się wzrasta, a nawyk zostaje jeszcze silniej utrwalony, co sprawia, że trudniej przychodzi nam rezygnacja z klasycznych papierosów.

Łatwo przywiązać się do danego aromatu, przez co sam skład staje się kwestią drugorzędną. Ponadto, dzięki szerokiemu wyborowi w temacie woni i smaku, powstaje w naszej świadomości obraz palenia, jako czegoś wyjątkowo przyjemnego.

Cytozyna z apteki

Chcąc ostatecznie rozprawić się z nałogiem, powinniśmy jednoznacznie ukrócić okoliczności, które sprzyjają uzależnieniu behawioralnemu. Równie istotne jest farmakologiczne uzależnienie od nikotyny. Próby ograniczenia lub natychmiastowego rzucenia nikotynizmu, wiążą się z głodem tytoniowym. Przetrwać to wyzwanie pomoże cytozyna, która ulega połączeniom z receptorami nikotynowymi umiejscowionymi w ośrodku nerwowym. Jaki z tego efekt? Wykazano, iż w ten sposób cytozyna ogałaca z przyjemności nałóg, więc łatwiej przychodzi nam jego wyeliminowanie.

Mamy duży wybór odnośnie preparatów aptecznych na bazie cytozyny, które umożliwią zerwanie z uzależnieniem w niespełna miesiąc. Terapię tym składnikiem warto zainicjować na 5 dni przed walką z nałogiem. Niezwykle ważne dla skuteczności jest ścisłe przestrzeganie schematu dawkowania, który został opisany na ulotce. Pamiętajmy by w ciągu 5 dni zupełnie zaprzestać palenia i nie wznawiać go w żadnym wypadku przed 25 dniem terapii. Dzięki temu rezultaty powinny zostać utrwalone.

W przypadku, gdy próba zakończy się niepowodzeniem, warto ją wznowić po 90 dniach. Poza tym, że z każdym wypalonym papierosem wzrasta przywiązanie do tytoniu, to nadto wywołuje szereg niekorzystnych zmian w organizmie, zwiększa ryzyko chorób serca i nowotworów.

Dotychczas wśród metod walki z nałogiem papierosowym prym wiodła nikotynowa terapia zastępcza. Założenie było oparte na stosowaniu coraz mniejszych porcji nikotyny, aczkolwiek palacz nadal pozostawał pod działaniem związku, który uzależnienie wywołał.

elektroniczny papieros e-papieros jak rzucić palenie nikotynizm uzależnienie od papierosów cytozyna
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Augustyn
Ocena:
PODOBNO E-PAPIEROSY MAJĄ BYĆ ZAKAZANE TAK JAK I TE TRADYCYJNE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH I DOBRZE, ZERO TOLERANCJI DLA PALACZY.
Odpowiedź
Dodano: 22 Czerwiec 2016
Autor: Darek
Ocena:
Czy to e-papieros czy zwykła nikotyna uzależnienie jest równie silne, jak już rzucać to rzucać a nie zmieniac przyzwyczajenie na inne.
Odpowiedź
Dodano: 11 Luty 2016
Autor: sonia
Ocena:
@tymon Foof ma dobre zerówki ale spróbuj jeszcze Tabaque, też smaczne :)
Odpowiedź
Dodano: 05 Luty 2016
Autor: tymon
Ocena:
Mnie udało się sporo ograniczyć palenie odkąd vapuję Foof'a, używam coraz słabszych liquidów i mam nadzieję niedługo przejść na zerówki :)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach