45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Domowe sposoby na wybielanie zębów – jak wybielić zęby w domu?

Domowe sposoby na wybielanie zębów – jak wybielić zęby w domu?Domowe sposoby na wybielanie zębów – jak wybielić zęby w domu?

Kawa, herbata, wino czy papierosy negatywnie wpływają na barwę uzębienia. Z biegiem lat szkliwo zmienia kolor, czasem wręcz zaczyna żółknąć. Kiedy biel zębów przestaje zadowalać, a uśmiech staje się kłopotliwy, warto sięgnąć po domowe sposoby na wybielanie zębów. Okazuje się, że naturalne, stosowane od lat metody również mogą być skuteczne. Co więcej, nie wymagają szczególnych umiejętności ani sporych nakładów finansowych.

 

  • Jak wybielić zęby w domu?

  • Czy skórka banana pomaga wybielać zęby?

Gdy zęby tracą biel...

Osoby, które nie stronią od spożywania produktów zmieniających kolor zębów, zauważają niekorzystne zmiany w kolorze szkliwa. W takim wypadku wskazana jest wzmożona higiena jamy ustnej – należy minimum dwa razy dziennie starannie czyścić zęby, żeby pozbyć się nieestetycznego osadu. Warto również raz na tydzień skorzystać z wybielających właściwości sody oczyszczonej, która ułatwia ścieranie zewnętrznych zanieczyszczeń ze szkliwa. Raz w roku zaleca się wizytę u dentysty i zabieg, który pomoże usunąć wszystko, co nie poddało się pielęgnacji szczoteczką do zębów czy domowym sposobom wybielania zębów.

Preparaty z apteki

W aptece znaleźć można szereg środków do wybielania zębów w domu. Najtańszym rozwiązaniem są pasty wybielające – niektóre z nich kosztują jedynie kilka złotych. Można wybrać m.in. pasty z sodą oczyszczoną lub wyciągiem z pereł. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zabiegi przy pomocy pasty do zębów i szczoteczki nie wpłyną radykalnie na kolor zębów. Preparaty tego rodzaju nie działają również błyskawicznie – zazwyczaj potrzebują kilku tygodni, by efekty były zauważalne.

Droższe specyfiki o właściwościach ścierających mogą działać bardziej zdecydowanie – do tej grupy zalicza się np. pasty do zębów z informacją na opakowaniuo tzw. współczynniku ścieralności (takie preparaty kosztują ok. 20-30 zł).

Wyraźny efekt wybielający

Warto zwrócić uwagę na trwalsze rozwiązania – apteczne paski wybielające wypełnione żelem z nadtlenkiem wodoru pomagają rozjaśnić zęby o kilka tonów. Zazwyczaj skutki ich działania dostrzec można po kilku tygodniach. Większość pasków nakłada się na zęby przed snem, choć istnieją również paski do użytku dziennego. Z reguły produkty sprzedaje się w specjalnych zestawach – na jeden trzeba wydać ok. 100 zł.

Sposób wybielania zębów przy pomocy pasków poleca się osobom systematycznym i zdyscyplinowanym, które nie zapomną o codziennym stosowaniu produktu. Nakładanie pasków wybielających wymaga pewnych umiejętności, ale nie jest to czynność wybitnie skomplikowana, za to wiąże się z całkiem zadowalającą skutecznością.

Wybielająca skórka od banana?

Okazuje się, że pomocna w wybielaniu zębów bywa również zwykła skórka od banana, a dokładniej jej wewnętrzna warstwa. Naukowcy odkryli, że znajdują się w niej liczne i silne związki o właściwościach wybielających. Dzięki tym szczególnym substancjom owoc pod skórką zachowuje jasną barwę – jednak banan pozbawiony tej ochrony i poddany działaniu powietrza szybko czernieje.

Wybielanie zębów przy pomocy skórki od banana to metoda prosta i mało kłopotliwa. Wystarczy pocierać zęby jej wewnętrzną częścią kilka razy w ciągu dnia. Osoby, których zęby są bardzo przebarwione i które nie unikają używek, mogą uzyskać mniej satysfakcjonujące efekty. Jeśli domowe sposoby wybielania zębów nie dadzą oczekiwanych rezultatów, należy wybrać się do stomatologa i poddać specjalistycznym zabiegom wybielającym.

zęby wybielanie białe zęby żółte zęby domowe sposoby wybielania zębów pasta wybielająca
Komentarze
Dodano: 27 Październik 2016
Autor: żaneta
Ocena:
mam pytanie z tym olejem kokosowym, bo z tego co się orientuję to są 2 rodzaje rafinowany i nierafinowany, który powinnam wybrać?
Odpowiedź
Dodano: 06 Wrzesień 2016
Autor: Daria
Ocena:
No fajnie, nawet nie wiedziałam że istnieją domowe sposoby na wybielanie zębów, muszę koniecznie je wypróbować.
Odpowiedź
Dodano: 04 Wrzesień 2016
Autor: sandra
Ocena:
na domowe wybielenie zębów polecam żucie oleju kokosowego, ja tak robię i to działa
Odpowiedź
Dodano: 16 Lipiec 2016
Autor: magda
Ocena:
skórka banana na wybielanie zębów - to może być hit, jak naprawdę działa
Odpowiedź
Dodano: 16 Maj 2016
Autor: luizka
Ocena:
a ja słyszałam, że nie warto eksperymentować z sodą, bo uszkadza szkliwo
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach