45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Domowe sposoby na kaca – jak skutecznie leczyć kaca?

Domowe sposoby na kaca – jak skutecznie leczyć kaca?Domowe sposoby na kaca – jak skutecznie leczyć kaca?

Nie trzeba prowadzić bardzo rozrywkowego życia towarzyskiego, żeby wiedzieć, czym jest kac, jak bolesne bywają dni spędzone w jego towarzystwie. Wystarczy jednorazowe przeholowanie z ilością spożytego alkoholu czy pomieszanie niesprzyjających sobie smaków lub stężeń procentowych. Niekiedy przekroczenie owej granicy może odbyć się zupełnie niepostrzeżenie i odezwać następnego dnia złym samopoczuciem. Kac – bo o nim mowa, to zdecydowanie nielubiany efekt spożycia alkoholu. Jak skutecznie leczyć kaca? Czy można poradzić sobie z nim za pomocą domowych sposobów?

  • Co na kaca?

Domowe sposoby na kaca – jak go leczyć?


Kac to zazwyczaj konsekwencja nieumiarkowania w spożyciu alkoholu dnia poprzedniego. Dla nikogo bycie w tym stanie nie jest miłe. Niekończący się ból głowy, złe samopoczucie, biegunka, mdłości czy drżenie rąk to ewidentne znamiona kaca. Dlatego warto poznać metody leczenia i zwalczania go domowymi sposobami. Bo takich wbrew pozorom wiele. Jeśli nie posiadasz w domu tabletek, którymi możesz się wspomóc w leczeniu kaca, rozejrzyj się uważnie po swojej kuchni – jest duża szansa, że w spożywczychzasobach masz produkty, które Cię w tej sytuacji uratują. Czego zatem możesz użyć, żeby się pozbyć kaca?

Jak wyleczyć kaca?

Bardzo skutecznym sposobem na kaca jest wypicie soku z kiszonej kapusty czy soku z kiszonych ogórków. Z jednej strony mają właściwość szybkiego gaszenia pragnienia po spożyciu ich na czczo oraz wpływania na florę bakteryjną jelit i usuwania toksyn, z drugiej sięgnięcie po taki napój na kacu gwarantuje doraźną pomoc organizmowi poprzez dostarczenie mu niezbędnych witamin i minerałów, które w trakcie picia alkoholu zostały wypłukane. Są źródłem witaminy C, potasu, wapnia, żelaza.

Z niedoborem witamin i składników mineralnych równie dobrze poradzi sobie sok z buraków, który dodatkowo wspomaga organizm w pozbywaniu się toksyn. Kilkakrotne sięgnięcie w ciągu dnia po kilka łyków takiego napoju polepszy samopoczucie, jak i zneutralizuje fizyczne objawy kaca.

Nie zawsze posiadamy jednak kiszoną kapustę czy buraki w domowych zapasach, żeby się za ich pomocą stawiać na nogi w takiej sytuacji. Dużo łatwiej o dostępność soku pomidorowego. Wypicie szklanki takiego napoju pomoże w zniwelowaniu objawów kaca takich jak kołatanie serca, czy drżenie rąk, które są naturalnym następstwem wypłukania potasu z organizmu, odpowiedzialnego za regulację napięcia mięśniowego, przewodnictwo nerwowe, rytm serca. Sok pomidorowy przez bogactwo zawartych w nim minerałów ten niedobór uzupełnia.

Leczenie kaca domowymi sposobami – kolejne cudowne właściwości miodu i cytryny!


O cudownych właściwościach miodu i cytryny można by się długo rozwodzić – te składniki pożywienia pomagają w wielu sferach funkcjonowania organizmu człowieka. Nie inaczej jest w przypadku zmagania się z kacem. Miód dzięki posiadaniu w swoim składzie fruktozy wspomaga metabolizm i detoksykację. Najprostszym trunkiem, który można sporządzić z jego udziałem, to mikstura wymieszanej niewielkiej ilości miodu w szklance wody i spożywanie takiego napoju kilka razy w ciągu dnia.
Podobnie zadziała cytryna. Dodanie kawałka cytryny do szklanki wody m.in. zneutralizuje dręczący na kacu ból głowy. Bardziej intensywnym napojem tego typu jest sok z cytryny.

Co jeszcze z domowych składników pożywienia może Ci pomóc w leczeniu kaca?

Innym naturalnym sposobem na zwalczenie kaca jest wypicie zaparzonej mięty lub rumianku. Pomoże to w zmaganiu się z ociężałością w głowie i mdłościami.

kac co na kaca sposoby na kaca

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach