45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Domowa pasta do zębów z sody. Czy jest skuteczna ?

Domowa pasta do zębów z sody. Czy jest skuteczna ?Domowa pasta do zębów z sody. Czy jest skuteczna ?

Zdania odnośnie wybielania zębów sodą oczyszczoną, są podzielone. Głównym zarzutem jest ten, iż niszczy ona zęby, a rezultaty nie będą lepsze od tych, jakich możemy oczekiwać po paście wybielającej z drogerii.

Zwolennicy domowych receptur upatrują korzyści ze stosowania sody. Z drugiej jednak strony, wybielanie ogranicza się tylko do powierzchni, a nieumiejętne, powtarzane próby mogą zakońcyć się starciem części szkliwa. Istnieją badania, z których wynika, iż pasty wybielające z dodatkiem sody skuteczniej przywracają biel, niż te które są jej pozbawione.

  • Czy domowa pasta jest skuteczna?

  • Jak wybielać zęby sodą?

Soda i alternatywy

Nie tylko przy użyciu sody, nadużywanie wszelkich produków wybielających, może przynieść opłakane skutki, jak nadwrażliwość zębów i dziąseł, bądź osłabiona struktura zęba, zniszone szkliwo. Przesadne dobre chęci oraz starania prowadzą do przeciwnego rezulatatu, mianowicie do przebarwień. Nie każdy jest gotów przeznaczyć znaczną sumę pieniędzy na wybielanie u stomatologa. Zachowując umiar można przynajmniej spróbować, którejś z receptur naszych babć.

Jak wybielić zęby sodą?

Triki na domowe wybielanie zębów warto powtarzać raz w tygodniu, ostatni przedstawiony sposób – nawet jeszcze rzadziej.

  • Najpopularniejszym sposobem na domowe wybielanie jest najprawdopodobniej preparat sporządzony z 2 łyżeczek sody i 2-3 łyżeczek wody utlenionej – ilość dobieramy tak by mieszanina miała konsystencję kremu do rąk. Możemy dodać odrobinę pasty, jeśli przeszkadza nam smak. Po kilku minutach szczotkowania, stosujemy zwykłą pastę.

  • Bardzo dokładnie miażdżymy truskawkę z połową łyżeczki sody oczyszczonej. Pozostawiamy papkę na zębach na 5 minut, a następnie szczotkujemy zęby zwykłą pastą do zębów. Kwas jabłkowy obecny w tych czerwonych owocach, pozwala łatwiej jest usunąć przebarwienia.

  • Pół łyżeczki sody oczyszczonej, możemy też połączyć z odrobiną soku z cytryny, który dodajemy na tyle by masa miała konsystencję zbliżoną do kremu. Działanie sody z cytryną jest szczególnie silne, wieńczymy je zwykłą pastą do zębów.

O czym nie możesz zapomnieć?

Zastosowanie sody oczyszczonej wprawdzie najmniej obciąża kieszeń, lecz nie należy po ten składnik sięgać zbyt często. Niestety, nadgorliwość najpewniej nie zakończy się pomyślnie. Osoby ze słabym szkliwem, muszą same zdecydować, czy nie byłoby bezpieczniej sięgnąć po pastę wybielającą, która zdarza się, że zawiera sodę, lecz w małym stężeniu. Dla przedłużenia efektu wybielania, powinniśmy wyeliminować takie napoje, jak cola, kawa czy czarna herbata, gdyż to one w dużej mierze odbierają zębom biel.

soda mycie zębów sodą czy soda niszczy szkliwo przepis na pastę z sody soda oczysczona soda aa szkliwo wybielanie zębów sodą
Komentarze
Dodano: 14 Lipiec 2016
Autor: ola
Ocena:
próbowałam tego sposobu na wybielanie zębów, ale jakoś nie za bardzo przyniósł efekty
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach