45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Długowieczność i super pamięć? Ekstrakt z korzenia żeń-szenia Ci w tym pomoże!

Długowieczność i super pamięć? Ekstrakt z korzenia żeń-szenia Ci w tym pomoże!Długowieczność i super pamięć? Ekstrakt z korzenia żeń-szenia Ci w tym pomoże!

Ekstraktowi z korzenia żeń-szenia przypisuje się wiele właściwości leczniczych. Sam żeń-szeń uznawany jest za zioło życia i długowieczności. Można ekstrakt z żeń-szenia stosować w sposób wieloraki: w domowych kosmetykach, w potrawach, czy używając go po prostu, jako naturalnego kremu. Więcej o jego zbawiennym wpływie na nasze ciało i duszę poniżej.

 • Jakie właściwości ma ekstrakt z żeń szenia?

 • W czym pomaga ekstrakt z żeń szenia?

Ekstrakt z żeń-szenia

 • Działa jeszcze silniej od samych substancji zawartych w roślinie;
 • Do suplementów dodaje się również często dodatkowe witaminy i mikro- oraz makroelementy;
 • W ekstrakcie z żeń-szenia znajduje się stężenie substancji czynnych.

Ekstrakt z żeń-szenia dostępny jest w aptekach oraz w drogeriach na przykład w formie kapsułek i tabletek. Zazwyczaj zaleca się spożycie dwóch kapsułek na dzień.

Ekstrakt z żeń-szenia: kiedy nie wolno go stosować?

Niektóre osoby nie powinny sięgać po preparaty z żeń-szeniem. Nie wolno również przekraczać dziennych zalecanych dawek spożycia preparatu. Szczególnie kobiety w ciąży nie powinny zażywać ekstraktu z żeń-szenia w jakiejkolwiek postaci. Dla kobiet w ciąży może on być niebezpieczny. Nie powinno się go podawać również małym dzieciom.

Korzystanie z preparatów z ekstraktem z żeń-szenia powinno się konsultować z lekarzem, jeśli jest chociaż podejrzenie chorowania na jakiekolwiek schorzenia serca i układu krążenia, w tym również nadciśnienie.

Co daje nam żeń-szeń?

Ekstrakt z żeń-szenia wpływa na metabolizm układu nerwowego. Dodatkowo wspiera naturalne mechanizmy obrony organizmu, świetnie wpływając na funkcjonowanie układu immunologicznego. Preparaty z żeń-szenia mogą być profilaktyką dla wszelkich zakażeń i infekcji.

Przede wszystkim jednak ekstrakt z żeń-szenia używa się, jako preparat pobudzający i poprawiający zdolności kognitywne oraz intelektualne.

Ekstrakt z żeń-szenia: podsumowane właściwości

 • Poprawia pamięć i koncentrację;
 • Znosi uczucie zmęczenia podczas wytężonej pracy umysłowej;
 • Poprawia odporność organizmu, przeciwdziała powstawaniu infekcji i zakażeń;
 • Wpływa korzystanie na przemiany cholesterolu i lipidów, oraz ogólnie na przemianę materii;
 • Poprawia kondycję fizyczną i psychiczną organizmu;
 • Chroni układ nerwowy i mózg;
 • Normalizuje wszelkie funkcje organizmu;
 • Działa przeciwzakrzepowo, przeciwdziała zawałom, ale przez to również pobudza pracę serca, co może być niebiezneczne dla niektórych grup osób;
 • Opóźnia procesy starzenia organizmu!

Można go stosować w czasie sesji, wysilonej pracy umysłowej, przed ważnymi egzaminami, wystąpieniami. Jest to również dobry preparat poprawiający wyniki w pracy. Przez znoszenie uczucia zmęczenia i przez podniesienie wytrzmałości, dzięki ekstraktowi z żeń-szenia, można pracować dłużej i wydajniej.

pamięć i koncentracja profilaktyka zakażeń żeń-szeń zmęczenie organizmu Ekstrakt z korzenia żeń-szenia

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach