Ekstraktowi z korzenia żeń-szenia przypisuje się wiele właściwości leczniczych. Sam żeń-szeń uznawany jest za zioło życia i długowieczności. Można ekstrakt z żeń-szenia stosować w sposób wieloraki: w domowych kosmetykach, w potrawach, czy używając go po prostu, jako naturalnego kremu. Więcej o jego zbawiennym wpływie na nasze ciało i duszę poniżej.
Jakie właściwości ma ekstrakt z żeń szenia?
W czym pomaga ekstrakt z żeń szenia?
Ekstrakt z żeń-szenia
- Działa jeszcze silniej od samych substancji zawartych w roślinie;
- Do suplementów dodaje się również często dodatkowe witaminy i mikro- oraz makroelementy;
- W ekstrakcie z żeń-szenia znajduje się stężenie substancji czynnych.
Ekstrakt z żeń-szenia dostępny jest w aptekach oraz w drogeriach na przykład w formie kapsułek i tabletek. Zazwyczaj zaleca się spożycie dwóch kapsułek na dzień.
Ekstrakt z żeń-szenia: kiedy nie wolno go stosować?
Niektóre osoby nie powinny sięgać po preparaty z żeń-szeniem. Nie wolno również przekraczać dziennych zalecanych dawek spożycia preparatu. Szczególnie kobiety w ciąży nie powinny zażywać ekstraktu z żeń-szenia w jakiejkolwiek postaci. Dla kobiet w ciąży może on być niebezpieczny. Nie powinno się go podawać również małym dzieciom.
Korzystanie z preparatów z ekstraktem z żeń-szenia powinno się konsultować z lekarzem, jeśli jest chociaż podejrzenie chorowania na jakiekolwiek schorzenia serca i układu krążenia, w tym również nadciśnienie.
Co daje nam żeń-szeń?
Ekstrakt z żeń-szenia wpływa na metabolizm układu nerwowego. Dodatkowo wspiera naturalne mechanizmy obrony organizmu, świetnie wpływając na funkcjonowanie układu immunologicznego. Preparaty z żeń-szenia mogą być profilaktyką dla wszelkich zakażeń i infekcji.
Przede wszystkim jednak ekstrakt z żeń-szenia używa się, jako preparat pobudzający i poprawiający zdolności kognitywne oraz intelektualne.
Ekstrakt z żeń-szenia: podsumowane właściwości
- Poprawia pamięć i koncentrację;
- Znosi uczucie zmęczenia podczas wytężonej pracy umysłowej;
- Poprawia odporność organizmu, przeciwdziała powstawaniu infekcji i zakażeń;
- Wpływa korzystanie na przemiany cholesterolu i lipidów, oraz ogólnie na przemianę materii;
- Poprawia kondycję fizyczną i psychiczną organizmu;
- Chroni układ nerwowy i mózg;
- Normalizuje wszelkie funkcje organizmu;
- Działa przeciwzakrzepowo, przeciwdziała zawałom, ale przez to również pobudza pracę serca, co może być niebiezneczne dla niektórych grup osób;
- Opóźnia procesy starzenia organizmu!
Można go stosować w czasie sesji, wysilonej pracy umysłowej, przed ważnymi egzaminami, wystąpieniami. Jest to również dobry preparat poprawiający wyniki w pracy. Przez znoszenie uczucia zmęczenia i przez podniesienie wytrzmałości, dzięki ekstraktowi z żeń-szenia, można pracować dłużej i wydajniej.
Co o tym sądzisz?