43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Dlaczego warto mieć zawsze pod ręką żel antybakteryjny?

Dlaczego warto mieć zawsze pod ręką żel antybakteryjny?Dlaczego warto mieć zawsze pod ręką żel antybakteryjny?
Higiena rąk ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Niestety nie zawsze istnieje możliwość umycia dłoni wodą i mydłem. Dlatego właśnie warto mieć w kieszeni, plecaku czy też torebce różnego rodzaju produkty antybakteryjne. Jednym z najwygodniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań jest żel lub płyn. Sprawdź, dlaczego warto w niego zainwestować.
 
 

Ochrona przed chorobami

Każdego dnia dłonie człowieka mają styczność z pełnymi zarazków i bakterii powierzchniami. Prawdziwym siedliskiem brudu są miejsca publiczne, klamki, bankomaty, telefony czy też przyciski w windzie lub tramwaju. Bardzo wiele osób dotyka tych miejsc i przedmiotów, a następnie bezwiednie dotyka twarzy, zwłaszcza w okolicy oczu i ust. To najszybszy sposób na złapanie naprawdę groźnej choroby.

Żel antybakteryjny ze sklepu https://neness.pl/plyn-antybakteryjny-antywirusowy-dezynfekcja-odkazanie skutecznie chroni m.in. przed wirusami i bakteriami. Zawdzięcza to wysokiemu stężeniu alkoholu etylowego wynoszącemu 80%. Umycie dłoni takim żelem może pomóc w uniknięciu zarażenia się m.in. groźnymi rotawirusami, grzybicą, żółtaczką typu B i C, gronkowcem, a nawet gruźlicą. Używanie produktów antybakteryjnych może również zapobiegać roznoszeniu zarazków wśród pracowników, domowników czy też znajomych.

Poprawa kondycji cery i skóry

Czyste i odkażone dłonie mogą sprawić, że kondycja skóry  oraz cery ulegnie znaczącej poprawie. Jak to możliwe? Wiele osób ma tendencję do bezwiednego dotykania twarzy, dekoltu oraz innych części ciała. W ten sposób można bardzo łatwo przenieść zarazki, które mogą doprowadzić do powstawania niezbyt estetycznych wyprysków oraz innych zmian skórnych. Regularne stosowanie żelu antybakteryjnego może pomóc w powrocie do nieskazitelnej cery.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na skład wybranego produktu. Alkohol o wysokim stężeniu skutecznie zabija bakterie i wirusy, ale może także doprowadzić do przesuszenia delikatnego naskórka dłoni. Dlatego warto sięgać po żele antybakteryjne z dodatkiem gliceryny, która nawilży skórę i uchroni przed efektem suchych dłoni. W pielęgnacji rąk mogą także pomóc żele z aloesem, witaminami czy też panthenolem.

Praktyczny produkt nie tylko do rąk

Buteleczka żelu antybakteryjnego może przydać się nie tylko do umycia rąk, gdy nie ma możliwości skorzystania z wody i mydła. Przy pomocy popularnych produktów dezynfekujących można także wyczyścić powierzchnie, które słyną z bycia siedliskiem zarazków. Należy pamiętać, że samo umycie rąk żelem może niewiele dać, jeśli po chwili skorzysta się z telefonu, a następnie przywita z kimś lub dotknie twarzy.

Żelem bakteryjnym można wyczyścić klamki, poręcze oraz inne miejsce dotykane przez wiele osób. Niektórzy używają produktów dezynfekujących do usunięcia zarazków z klawiatury oraz pilota do telewizora, zwłaszcza jeśli są w podróży i nie mają dostępu do profesjonalnych środków do elektroniki. Żelem antybakteryjnym można także odkazić oprawki okularów, które również należą do często dotykanych przedmiotów.

fot. materiały prasowe

żel antybakteryjny higiena rąk żel antybakteryjny dlaczego warto stosować żel antybakteryjny skład

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach