45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Dieta wolumetryczna - dba o serce, zapobiega cukrzycy i pozwala schudnąć!

Dieta wolumetryczna - dba o serce, zapobiega cukrzycy i pozwala schudnąć!Dieta wolumetryczna - dba o serce, zapobiega cukrzycy i pozwala schudnąć!

Dieta objętościowa, a inaczej wolumetryczna, w założeni polega na doborze zasobnych w wodę produktów pod względem kaloryczności. Pozwala cieszyć się pełnym żołądkiem bez obaw o przekroczenie dziennego limitu i nie wymaga od nas skrupulatnego podliczania dziennego bilansu, a jedynie znajomości podziału na cztery grupy produktów.

  • Co to jest dieta wolumetryczna?

  • Jakie są korzyści z diety objętościowej?

Dla osób mających na uwadze nie tylko utratę centymetrów w talii, ale i troskę o własne zdrowie jest wskazana z tego względu, że dba o kondycję serca, a na dodatek dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych do zdrowego funkcjonowania składników mineralnych i witamin. Nie stawia ograniczeń w ilościach spożywanych warzyw i owoców, dostarcza nieznacznych ilości soli i tłuszczu. Poleca się ją szczególnie osobom mającym w rodzinie diabetyków, gdyż przeciwdziała rozwojowi cukrzycy.

Mądry sposób na odchudzanie

Dieta objętościowa jest wspólnym dziełem dr Barbary Rolls oraz dziennikarza R.A. Burnetta. Choć liczy już kilkanaście lat, obecnie nie jest popularna wśród osób na diecie, a szkoda gdyż ten system odchudzania może dostarczyć nam jedynie samych korzyści.

Utrata wagi na diecie wolumetrycznej sięga jednego kilograma. Jest to dość szybkie tempo chudnięcia, jednakże w przeciwieństwie do większości diet zapewniających podobne rezultaty, ta dieta przeciwdziała niedoborom składników odżywczych.

Podstawową regułą jest ta, iż niskokalorycznych produktów możemy zjeść więcej. Determinuje ona, dlaczego tak ważny jest dla nas dobór produktów o dużej zawartości wody, a zarazem nie podnoszących kaloryczności dań. Dobrym przykładem jest jogurt, który zawiera 75-proc. wody, natomiast jeszcze lepszym warzywa, owoce czy zupy zwierające ją w granicach 80-95-proc. wody.

Zdrowo nie znaczy drogo...

Oprócz wymienionych wcześniej korzyści dla układu krążenia oraz zdolności do przeciwdziałania rozwojowi cukrzycy, ten sposób odchudzania zapobiega odczuciom głodu, ani nie prowadzi do konieczności zwiększenia miesięcznych wydatków na jedzenie. W czasie odchudzania korzystasz z ogólnodostępnych produktów. Chcąc osiągnąć sukces musisz zmienić nawyki żywieniowe oraz znaleźć czas przynajmniej na codzienny spacer.

Podział na grupy produktów spożywczych

Podjąwszy dietę musimy pamiętać o podziale na cztery grupy produktów spożywczych.

  1. Produkty z pierwszej klasyfikacji możemy spożywać bez ograniczeń, ponieważ są niskokaloryczne. Zaliczane do niej są owoce, warzywa i beztłuszczowe mleko.
  2. Do woli spożywamy pokarmy z drugiej grupy, które posiadają trochę większą kaloryczność. Zaliczamy do niej roślinny strączkowe, produkty zbożowe, jak również chude mięso.
  3. Zacząć uważać musimy już na produkty średniokaloryczne, zaliczane do grupy trzeciej, takie jak sery, mięso czy pieczywo.
  4. Natomiast całkowicie wykluczyć powinniśmy olej, słodycze i słone przekąski, takie jak chipsy, orzechy, krakersy, czekolady i batony.
odchudzanie utrata wagi zdrowa dieta dieta odchudzająca dieta wolumetryczna dieta objętościowa
Komentarze
Dodano: 07 Marzec 2016
Autor: Ania
Ocena:
Ciekawa dieta, a przede wszystkim zdrowa. Nie słyszałam o niej i zaczęłam się mocno zastanawiać czy jej nie zastosować, bo naprawdę nienawidzę diet zakładających z góry głodówkę, bo porcje, które podają są śmieszne. Mam nadzieję, że dieta wolumetryczna da efekty :)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach