45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Dieta wg Konrada Gacy – czyli jak skutecznie się odchudzić!

Dieta wg Konrada Gacy – czyli jak skutecznie się odchudzić!Dieta wg Konrada Gacy – czyli jak skutecznie się odchudzić!

Dieta Konrada Gacy jest indywidualnym programem żywieniowym opracowanym dla każdej osoby w inny sposób. Każdy człowiek jest różny i jego potrzeby żywieniowe wynikają właśnie z tej różnorodności. To właśnie na tej różnorodności oparł swoje założenia Konrad Gaca. Czym jest stworzona przez niego dieta? Na czym właściwie polega? I czy naprawdę jest taka skuteczna?

  • Co to jest dieta Konrada Gacy?

  • Jak wygląda dieta Konrada Gacy?

Na czym polega dieta Konrada Gacy?

Dieta Konrada Gacy to pobudzanie przemiany materii do wysiłku zamknięta w trzech etapach. Pierwszy etap,  to czas motywacji polegający na pracy nad chęciami do odchudzania i stworzeniem skutecznego programu motywacyjnego. Drugi etap to okres pracy właściwej, czyli realizacja indywidualnego planu dietetycznego. Ostatni etap ma za zadanie zachowanie wypracowanych rezultatów i nazywany jest okresem wyprowadzenia z diety.

Okres motywacyjny

Okres motywacyjny musi trwać miesiąc i jest konieczny do uzyskania pozytywnych rezultatów. Na tym etapie można stracić od 7 do 12 kilogramów przy nadwadze wynoszącej około 30, 40 kg.  Dokładne i sumienne przestrzeganie założeń diety pozwala na pozbycie się naprawdę sporej ilości nadwagi o czym przekonało się już około 14 tysięcy osób.

Okres pracy właściwej

Okres ten jest procesem właściwego odchudzania. Podzielony został na 14 dniowe cykle, w czasie których osoba odchudzająca się przestrzega dokładnie, stworzonego z myślą o niej planu żywieniowego. Czas ten wsparty jest również ćwiczeniami fizycznymi i kończy się konsultacją ze specjalistą, omówieniem dotychczasowych rezultatów i ułożeniem jadłospisu na następne 2 tygodnie.

Okres wyprowadzenia z diety

Okres wyprowadzenia z diety przewidziany jest na 3 miesiące. Ma spowodować, aby osoba, która już pozbyła się zbędnych kilogramów uniknęła efektu jo-jo. Jest to bardzo istotna część całego treningu żywieniowego. Ma doprowadzić do zmiany myślenia na temat jedzenia, nauczyć zdrowego odżywiania, skłonić do wysiłku fizycznego oraz przyzwyczaić organizm do większej ilości jedzenia niż w czasie zrzucania wagi. Jest to także nadal czas chudnięcia.

Zasady dietetyczne Konrada Gacy

Nie są znane poszczególne elementy jadłospisu jaki proponuje swoim klientom Gaca, wiadomo jedynie, że nie jest to jednolita dieta, a raczej systemy dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wymienia się np: Zapanuj nad stresem, Zadbaj o serce, Witaminowy raj, Dla wegetarian. Swoją filozofię żywieniową Konrad Gaca opiera na różnorodności potrzeb ludzkiego organizmu. U jednej osoby oprócz zrzucenia zbędnych kilogramów potrzebna będzie również szczególna troska o odporność, u innej znów osoby kontrola ciśnienia. Tak właśnie powstają indywidualne systemy dietetyczne.

Ruszaj się i chudnij

Także w diecie Gacy niezwykle ważny jest ruch i wysiłek fizyczny. Jeśli w czasie stosowania diety nie będziesz się ruszać,  nie schudniesz. To jedna z koronnych zasad diety Gacy. Oprócz indywidualnego planu żywieniowego, klienci Konrada Gacy  i jego konsultantów otrzymuję  specjalnie dla nich opracowany zespół ćwiczeń mający na celu pobudzać ich metabolizm do pracy.

odchudzanie dieta konrad gaca dieta dieta gacy konrad gaca dieta konrada gacy przepis
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Jolka
Ocena:
Ciekawa jestem czy dieta Gacy jest równie skuteczna prywatnie jak w tv.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach