45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Dieta przywilej nie tylko dla kobiet!

Dieta przywilej nie tylko dla kobiet!Dieta przywilej nie tylko dla kobiet!

W mediach pełno jest cudownych diet dla kobiet, a co z mężczyznami? Czy im od życia nic się nie należy? Czy może dieta wśród mężczyzn jest passe? Otóż nic bardziej mylnego bowiem coraz częściej również i oni sięgają po diety odchudzające, dbając o siebie, gdyż w obecnych czasach zdrowy i atrakcyjny wygląd odgrywa bardzo ważną rolę aby osiągnąć sukces prywatny ale także zawodowy.

  • Jak dobrać dietę dla meżczyzn?

  • Czy diety są dla mężczyzn?

Tak jak w przypadku kobiet aby dieta była skuteczna należy do swojego codziennego jadłospisu wprowadzić kilka zmian i efekt gotowy. Niektórzy mężczyźni boją się diet, myślą, że trzeba jeść monotonne posiłki bądź drastycznie się pilnować a ile przy tym czasu potrzeba. Wcale tak nie musi być odpowiednio dobrana dieta może pomóc panom osiągnąć atrakcyjną sylwetkę i zadbać o zdrowie.

Mężczyźni chętniej niż kobiety chodzą na siłownie, myśląc, że sama aktywność fizyczna wystarczy. Niestety optymalne wyniki można uzyskać tylko w połączeniu ze zdrową dietą. Na początek panowie powinni zmieniać swoje nawyki, przyzwyczaić się do mniejszych porcji ale jednocześnie jeść częściej. Tłuste produkty, tak lubiane przez panów należy zastąpić lżejszymi, jeść mniej mięsa a więcej ryb, owoców i warzyw – przyda się umiejętność robienia sałatek. Warzywa mogą być doskonałą przegryzką dla podjadaczy, a jednocześnie zawierają one mnóstwo witamin i błonnika, regulującego pracę jelit a także rozwoju flory bakteryjnej, który dodatkowo „zapycha”, zmniejszając uczucie głodu.

Dobra dieta plus wysiłek fizyczny mogą zapewnić ochronę przed szeregiem chorób związanych z nadwagą i otyłością a także chorób układu krążenia takich jak miażdżyca, nadciśnienie, problemy z sercem, które to stanowią główną przyczynę śmierci wśród mężczyzn. Dlatego też dieta panów powinna być obfita w polifenole, flawonoidy, które znajdują się właśnie w warzywach, owocach ale również w zielonej herbacie. 

Wszystko należy robić z głową, dieta także powinna być przemyślana i odpowiednia, bowiem każdy facet jest inny i ma inne potrzeby. Pamiętajcie jednak, że aby dłużej cieszyć się życiem porzućcie niezdrowe odżywianie i przejdźcie na dietę, bo tylko wtedy będziecie mieć pewność, że wasze życie jest pod kontrolą a waga nie będzie ulegać gwałtownym zmianom.

Mężczyźni uważają, że na diecie mogą być tylko kobiety, że odchudzanie się jest niemęskie. Drodzy panowie trzeba to zmienić, trochę wysiłku i samodyscypliny a efekty was zaskoczą. Nie będziecie już z zazdrością patrzeć na zdjęcia pięknie zbudowanych sportowców, sami tak będziecie wyglądać.

odchudzanie dieta odżywianie zdrowie zdrowy tryb życia walka z otyłością

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach