45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Dieta owocowa od podstaw: zasady, reguły, produkty

Dieta owocowa od podstaw: zasady, reguły, produktyDieta owocowa od podstaw: zasady, reguły, produkty

Dieta owocowa jest jedną z diet, która jednocześnie pomoże w odchudzeniu organizmu, a z drugiej strony wzmocni organizm i pozwoli na odpoczynek układu trawiennego od składników spożywczych produktów codziennie spożywanych. Dieta owocowa powinna jednak być przeplatana dietą bardziej zbilansowaną i naturalną, tylko w ten sposób będzie ona miała jedynie pozytywne skutki na nasz organizm.

  • Jakie są efekty diety owocowej?

  • Co to jest dieta owocowa?

Czas w diecie owocowej

Stosując jedynie dietę owocową należy odpowiednio gospodarować czasem. Samo stosowanie diety nie może przekroczyć 3-4 dni. Owoce, jako składnik codziennego pożywienia to świetny dodatek, ale odżywianie się samymi owocami nie może trwać dłużej niż wymieniony odcinek czasu.

Założenia diety owocowej

  • Wykluczenie z diety wszystkich innych składników, prócz owoców
  • Można spożywać wszystkie owoce, które nam smakują
  • Zakaz spożywania owoców suszonych
  • Z owoców można gotować potrawki, czy koktajle. Można je dusić, gotować, piec lub po prostu spożywać na surowo
  • Warto przygotowywać smaczne i odżywcze sałatki owocowe, które można nieco skropić wodą i sokiem z cytryny, co nadaje jeszcze lepszego smaku
  • Między posiłkami z owoców pijemy jedynie niegazowaną wodę mineralną, napary z ziół lub zieloną herbatę

Wpływ diety owocowej na odchudzanie

W ciągu 4-dniowego stosowania diety można schudnąć nawet do 3 kg. Należy jednak uważać na ilość przyjmowanych płynów, tak aby nie odwodnić organizmu i aby utrata wagi nie była spowodowana nadmierną utratą wody z organizmu. Dieta owocowa jest niskokaloryczna, ale należy również zwrócić uwagę na liczbę kalorii w spożywanych owoców np. banany mają ich całkiem sporo.

Zalety diety owocowej

Owoce zawierają w sobie duże ilości błonnika, szczególnie w swojej skórce. Dlatego lepiej jeść owoce ze skórką (np. jabłka) zamiast najpierw skórkę obierać. Błonnik pomaga w usprawnianiu układu jelitowego i żołądkowego przyspieszając przemianę materii. Owoce zawierają wszystkie potrzebne organizmowi witaminy, makro- i mikroelementy.

Dieta owocowa to świetna odskocznia dla organizmu od codziennych, trudno przyswajalnych posiłków. Powinna jednak być stosowana z umiarem, najlepiej jedynie przez jeden dzień, np. w wakacje, gdy mnogość świeżych owoców jest na wyciągnięcie ręki.

Wady diety owocowej

Niestety niska kaloryczność owoców oraz mniejsza w nich ilość innych składników odżywczych sprawia, że diety tej nie można stosować przez dłuższy czas. W owocach nie znajdziemy bowiem wystarczających ilości białka, wapna, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych czy dużych ilości witamin z grupy B.

Diety owocowej nie mogą również stosować osoby zagrożone cukrzycą lub chorujące na cukrzycę. Przed zastosowaniem diety należy również ocenić możliwości swojego organizmu w przetwarzaniu dużych ilości błonnika i cukrów prostych. Stosowanie diety może skończyć się nieprzyjemnymi biegunkami i innymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Najlepiej więc dietę stosować w domu, nie dłużej niż wyznaczony czas.

dieta owocowa diety

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach