Sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na każdy aspekt życia. Gdy odżywiamy się zdrowo, zmienia się nasze samopoczucie i nastawianie do otaczającego świata, czujemy się sprawniejsi, silniejsi i bardziej chętni do podejmowania codziennych wyzwań. Dieta jest istota również w walce z problemem obniżonej sprawności seksualnej. Istnieje kilka prostych trików żywieniowych, które mogą okazać się pomocne w walce z obniżoną potencją.
Czy odżywianie ma wpływ na potencję?
Co jeść aby poprawić potencję?
Niektóre z nich mogą dość szybko stać się Twoimi nawykami żywieniowymi, ponieważ w większości są to produkty smaczne i ogólnodostępne. Przy stosowaniu diety warto jednak pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, która również sprzyja poprawie krążenia oraz witalności, co przyniesie pozytywne zmiany w kwestii potencji.
Czego unikać?
Po pierwsze, ogranicz tłuszcze zwierzęce, które zawierają kwasy nasycone. Powodują miażdżycę naczyń, która jest zagrożeniem zarówno dla sprawności seksualnej, jak i częstą przyczyną zawałów oraz udarów. Tego typu kwasy znajdują się przede wszystkim w:
- Tłustym mięsie i wędlinach,
- Potrawach typu fast-food,
- Smalcu, maśle, boczku,
- Serze żółtym i topionym,
- Tłustym mleku,
- Oleju palmowym i kokosowym.
Warto ograniczać też kwasy tłuszczowe trans, które występują w większości słodyczy. Ich działanie jest równie szkodliwe. Jedną z bardziej kontrowersyjnych kwestii jest picie kawy. Ten aromatyczny napój, który poprawia naszą koncentrację i nastrój, niestety mocno uzależnia. Najnowsze badania Amerykańskiego Instytutu Zdrowia udowadniają, że wypijanie od jednej do czterech filiżanek kawy dziennie nie wpływa źle na nasze zdrowie, a także nie prowadzi o zaburzenia erekcji u mężczyzn. Jednak prawdą jest, że jej spożywanie przyczynia się do kurczenia się naczyń tętniczych, więc osoby cierpiące jednocześnie na problem z potencją, nadciśnienie tętnicze i choroby serca zdecydowanie powinny unikać picia kawy.
Co wprowadzić do codziennej diety?
Bardzo istotnym jest, aby dostarczać odpowiednią ilość niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych szczególnie tych z rodziny omega 3. Redukują one ryzyko miażdżycy i mają świetny wpływ na nasz organizm. Dlatego warto spożywać:
- Tłuste ryby morskie, szczególnie makrelę, śledzia, halibuta, łososia.
- Olej lniany, rzepakowy, sojowy.
- Produkty zbożowe, takie jak: chleb razowy, pełnoziarnisty, brązowy ryż, kasza, makaron razowy, płatki zbożowe. Zawierają węglowodany, witaminy i składniki mineralne niezbędne dla dobrego samopoczucia.
- Oprócz tego nie zapominajmy o dobroczynnym działaniu warzyw i owoców, które powinny zostać uwzględnione w niemal każdym posiłku, a także o orzechach zawierających dużo składników mineralnych.
Co o tym sądzisz?