45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Dieta na potencję? Jaka dieta wspomaga erekcję?

Dieta na potencję? Jaka dieta wspomaga erekcję?Dieta na potencję? Jaka dieta wspomaga erekcję?

Płodność i potencja to tematy bez wątpienia istotne dla mężczyzn. Niejednokrotnie, problemy w tej dziedzinie wpływają na poczucie własnej wartości panów. Co istotne - nie zawsze dolegliwości z tym związane są zależne od nich samych - niekiedy to uwarunkowania genetyczne za tym stoją, w innych przypadkach powodują to czynniki środowiskowe. Co robić, gdy takie problemy z erekcją się pojawiają? Jak im zaradzić? Czy istnieje dieta wspomagająca erekcję?

Co jeść na potencję?

Potencję warunkuje wiele czynników - czasem nie masz na to wpływu - wówczas decydującym głosem mówi genetyka. Jednak zdecydowanie częściej ten wpływ jednak posiadasz. Aby zapewnić swojemu organizmowi właściwe funkcjonowanie, musisz zadbać zarówno o zbilansowanie diety, jak i stałe podejmowanie aktywności fizycznej, dzięki której utrzymasz prawidłową wagę ciała. Brak ruchu i konsekwentne, nieprawidłowe żywienie w dłuższej perspektywie poskutkuje obniżeniem sprawności organizmu, a co się z tym wiąże - może negatywnie wpłynąć na sprawność seksualną. Regularna aktywność w parze z odpowiednią dietą takowe ryzyko zdecydowanie obniżają. Rodzi się zatem pytanie: co jeść? Jak poprzez dietę pozytywnie wpłynąć na swoją potencję? Przede wszystkim należy unikać tłuszczy w potrawach i produktach pochodzenia zwierzęcego, gdyż zawierają one kwasy tłuszczowe nasycone. Te podnoszą poziom cholesterolu, a finalnie niosą ryzyka zachorowania na miażdżycę, która oprócz oczywistego zagrożenia chorobami serca, stwarza także możliwe komplikacje w sferze seksualnej mężczyzn. Stroń zatem od tłustych mięs i wędlin, potraw fast foodowych, smalcu, masła, serów żółtych, serów topionych. Korzystniejsze w tym przypadku będą wielonasycone kwasy tłuszczowe, np. omega 3, które obniżają ryzyko zachorowania na miażdżycę naczyń. Wśród produktów zawierających kwasy omega-3 znajdą się tłuste ryby morskie, olej sojowy, olej lniany, olej rzepakowy.

Dieta na potencję

Prawidłowo zbilansowana dieta ma wpływ zarówno na ogólną sprawność, jak i na jej bardzo ważny aspekt dla każdego mężczyzny - na potencję. Dlatego powinny się w niej znaleźć produkty zbożowe, takie jak chleb wieloziarnisty, płatki zbożowe, pieczywo razowe. Jak w każdej diecie, istotną rolę odgrywają warzywa i owoce, które również należałoby uwzględniać przy planowaniu posiłków. Zawierają one składniki mineralne, które niekiedy są jednym z czynników, bezpośrednio poprawiających potencję mężczyzny. I tak, bardzo istotne jest dostarczanie do organizmu produktów z cynkiem. Jego niedobór to częsta przyczyna niepłodności, i odwrotnie - uzupełnianie go sprzyja powstawaniu i dojrzewaniu plemników. Dlatego też warto sięgać po jajka, ryby, owoce morza, chude mięso, nasiona roślin strączkowych, orzechy.

Dieta podnosząca libido

Nie od dziś, mówiąc o poprawie potencji u mężczyzn, automatycznie przywołuje się szereg afrodyzjaków, którym przypisuje się takową moc. W grupie żywieniowych produktów znajdą się tutaj owoce morza - kalmary, ostrygi, krewetki, a także pestki dyni, orzechy, seler, bakłażan, pietruszka, banan, awokado, melon, ananas, gorzka czekolada. Rozgrzewająco i pobudzająco zadziałają także przyprawy, m.in. cynamon, chili, imbir, goździki, jodłowiec, kardamon oraz zioła, np. lubczyk, guarana, żeń-szeń. Warto zatem zainteresować się wątkiem żywieniowym, gdyż poza posiadanymi przez nie walorami smakowymi może się zwyczajnie okazać, że spożywanie konkretnych potraw czy produktów znacząco poprawi twoją sprawność seksualną.

Potencja - zadbaj o jakość swojego życia

Oprócz dietetycznego bilansowania posiłków, równie ważne w zachowaniu sprawności seksualnej jest dbanie o zdrowy tryb życia - wspominana wcześniej aktywność fizyczna powinna iść w parze z unikaniem używek (spożywania alkoholu i palenia papierosów). Jeśli zadbasz o wszystkie te aspekty a mimo to problem z potencją występuje, to nie czekaj aż się pogłębi, tylko skorzystaj z porady lekarskiej.

 

 

potencja erekcja

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach