45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Dieta kopenhaska -co warto o niej wiedzieć ?

dieta kopenhaskadieta kopenhaska

Dieta kopenhaska to dieta, która w swoim charakterze zakłada stosowanie niesamowicie rygorystycznego planu żywieniowego przez okres trzynastu dni. W tym czasie należy spożywać tylko i wyłącznie trzy posiłki dziennie, a mianowicie śniadanie, lunch oraz obiad. Jej zwolennicy sądzą, że w ten sposób można schudnąć nawet kilkanaście kilogramów w niecałe dwa tygodnie.

  • Jak wygląda dieta kopenhaska?

  • Co to jest dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska może zostać uznana za nieco schematyczną, ponieważ jej trzynastodniowy jadłospis składa się z podobnych, jeżeli nie niemalże tych samych posiłków. W ich skład wchodzą te same produkty, mające być spożywane w trakcie odchudzania. Jedną z ważniejszych zasad jest przestrzeganie odpowiednich godzin posiłków. Poranne śniadanie, przed godziną 14 lunch, a także obiad do godziny 18. Kolejna zasada dotyczy ilości przyjmowanych kalorii, ponieważ powinny być one ograniczone do 900 w ciągu dnia. W tym momencie należy wymienić podstawowe składniki diety, którymi są chude mięso, warzywa, jaja, kawa lub zielona herbata.

Trzynastodniowa kuracja ma na celu wyćwiczyć ograniczanie się do niedużych porcji jedzenia, pomaga także wyeliminować wszelkie złe nawyki, a w tym zwyczaj podjadania między posiłkami, dzięki czemu ogranicza się poważnie ryzyko pojawienia się efektu jo–jo. Zanim jednak podejmiesz się wyzwania, zastanów się dokładnie, czy jest ona konieczna, a jeśli już się na tą restrykcyjną kurację zdecydujesz, dokładnie zaplanuj swoje posiłki. Aby uniknąć ciągłych pokus w sklepach, wcześniej kup wszystkie produkty.

Pomimo wszystkich zalet diety trzynastodniowej, jest ona dietą ubogą w witaminy i minerały, dlatego ważne jest aby w ciągu jej trwania suplementować ewentualne niedobory witaminowe. Nie należy także w żadnym wypadku wydłużać ani skracać czasu kuracji, gdyż w ten sposób nie osiągniemy zadowalających nas rezultatów.

Warto także wiedzieć, że najtrudniejsze bywają pierwsze dni przebywania na diecie kopenhaskiej. Dlatego właśnie w tych dniach zaleca się picie przynajmniej dwóch litrów wody mineralnej w ciągu dnia. Dzień natomiast można natomiast zacząć od filiżanki kawy, posłodzonej jedną, płaską łyżeczką cukru, co pobudzi organizm do działania i pozwoli lepiej rozpocząć dzień.

Według dietetyków podczas stosowania diety kopenhaskiej z menu dodatkowo należy wyeliminować sól, zwłaszcza jeśli dotychczas była używana w kuchni w dość dużych ilościach. Aby ją zastąpić do woli możemy korzystać ze świeżych ziół, takich jak bazylia, tymianek czy oregano, które również świetnie dodają smaku przygotowywanym potrawom.

Pamiętaj także, że początkowe dni stosowania diety mogą przyprawiać o lekkie bóle głowy, a także ogólne osłabienie, jednak kiedy miną powinniśmy czuć się o wiele lepiej, a dobry nastrój powinien powrócić.

Niesamowicie istotnym jest też to, że przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety, nawet tej uznawanej za bezpieczną, niezbędne jest dokładne przygotowanie się do zastosowania kuracji. W pierwszej kolejności upewnij się, że dieta rzeczywiście Ci nie zaszkodzi.

 

odchudzanie dieta odżywianie dieta kopenhaska efekt jo-jo
Komentarze
Dodano: 11 Kwiecień 2016
Autor: Marta
Ocena:
Dieta kopenhaska jest niebezpieczna, stosowałam nie schudłam nawet jednego kilograma, rozwaliłam jedynie żołądek!
Odpowiedź
Dodano: 25 Luty 2016
Autor: adas
Ocena:
calkiem ciekawy artykuł, stosowałem i byłem zadowolony
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach