45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Diabelsko skuteczne metody na reumatyzm! Ból i sztywność stawów kontra czarci pazur

Diabelsko skuteczne metody na reumatyzm! Ból i sztywność stawów kontra czarci pazurDiabelsko skuteczne metody na reumatyzm! Ból i sztywność stawów kontra czarci pazur

Dotkliwy ból kości i stawów w bolesny sposób spowalnia początek dnia. Liczba chorób określanych mianem reumatyzmu sięga 200, tylko w Polsce uskarża się na nie 9 milionów pacjentów, z czego 50 procent przed upływem 2 lat od diagnozy traci zdolność do pracy. Półtora miliona chorych otrzymuje rentę.

  • Jak radzić sobie z reumatyzmem?

  • Czy okład z groczycy wpływa na reumatyzm?

Osoby z reumatyzmem żyją średnio 10 lat krócej od osób nie zmagających się z RZS. Wbrew powszechnemu mniemaniu choroba często prześladuje ludzi młodych. Trudnościom z poruszaniem towarzyszy ból, perspektywa kalectwa, a nawet uszkodzeń organów wewnętrznych.

Na szczęście ulgę w cierpieniu mogą przynieść tradycyjne metody, znane jeszcze naszym babciom.

Diabelsko skuteczna metoda na reumatyzm!

Czarci pazur, zwany również wilczym i diabelskim, jak zgodnie donoszą badania europejskich oraz amerykańskich badaczy jest skutecznym remedium na bóle reumatyczne, rwę kulszową, nerwobóle, zapalenie stawów i bóle mięśniowe. Łagodzi także symptomy przeziębień czy alergii, schorzeń skórnych, jak również rozwijających się pod wpływem infekcji roztoczowych, grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych stanów wysiękowych, bądź zapaleń oczu i uszu. Dotychczas brak doniesień o interakcjach z lekami na receptę. Diabelski pazur możemy nabyć w formie nalewki, korzenia, żelu lub naparu.

Okład na bazie gorczycy

Odmierz 2 kopiaste łyżki gorczycy, a następnie ją zmiel. Woda, którą zalewamy nasiona musi być przegotowana, aczkolwiek w chwili użycia nie powinna być nadmiernie gorąca. Mieszamy wodę z gorczycą. Kompres zanurzamy w wodzie i pozostawiamy na 15 min w newralgicznym miejscu. Po dokładnym przepłukaniu gazy, ponów czynność jeszcze trzykrotnie. Najlepsze rezultaty osiąga się przy codziennym stosowaniu. Reumatym łagodnieje, wraca sprawność stawów i są one należycie rozgrzane.

Nalewka do stosowania miejscowego

Do sporządzenia nalewki przeznaczonej do miejscowego wcierania potrzebujemy po 50 g rozdrobnionych, poddanych wcześniej suszeniu kasztanów i 50 g suszonych kwiatów kasztanowca. Po umieszczeniu kasztanów w słoju, uzupełniamy naczynie 4 szklankami wódki. Na przestrzeni 14 dni parokrotnie wstrząsamy słoikiem. Wraz z upływem tego czasu, możemy korzystać doraźnie z dobrodziejstw mikstury. Nalewkę przecedzamy przez filtr do kawy, po czym przelewamy do butelek ze szkła, które nie jest przezroczyste. Przechowując, chronimy przed wpływem promieni słonecznych.

reumatyzm reumatoidalne zapalenie stawów choroby reumatyczne sztywność stawów RZS reumatologiczne zapalenie stawów czarci pazur objawy reumatyzmu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach