45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Detoks organizmu od podstaw – 8 rad dla początkujących

Detoks organizmu od podstaw – 8 rad dla początkującychDetoks organizmu od podstaw – 8 rad dla początkujących

Detoksykacja organizmu pozwala na usunięcie z organizmu zbędnych toksyn, produktów przemiany materii i na jego ogólne oczyszczenie. Detoks organizmu i towarzysząca mu dieta oczyszczająca pozwalają na wprowadzenie do swojego codziennego życia chwili odpoczynku dla układu trawiennego.

Body detox można wykonywać po większych świętach, imprezach rodzinnych. Wszędzie tam, gdzie pozwoliliśmy sobie na spożywanie większych ilości niezdrowego jedzenia. Popularne jest również wykonywanie detoksu organizmu na wiosnę, przygotowując organizm do zwiększonego wysiłku w okresie wiosenno-letnim.

  • Co daje detoksykacja organizmu?

  • Jak zrobić detoksykację organizmu?

 

Jak wykonywać detoks? Co daje detoks? 8 rad dla początkujących

  1. Detoks organizmu można rozpocząć od krótkiej jednodniowej głodówki. Nie powinna ona jednak trwać zbyt długo, ponieważ to mogłoby przynieść skutek odwrotny i będzie niekorzystne dla naszego organizmu.
  2. Dobrze zaplanowany detoks organizmu powinien trwać od 7 do 14 dni. Krótsze próby mogą nie przynieść wszystkich oczekiwanych efektów. W trakcie detoksu należy wprowadzić do swojego codziennego życia odpowiednią dietę, nieco wysiłku fizycznego oraz czegoś „dla ducha”. Można wykonywać jogę, ćwiczenia oddechowe lub po prostu pozwolić sobie na chwilę relaksacji.
  3. Detoks organizmu pozwala na orzeźwienie go, spalenie zbędnych kalorii, zrzucenie paru kilogramów. Dlatego jest również polecanym sposobem na oczyszczenie organizmu przed rozpoczęciem długoterminowej zbilansowanej diety. Jest swoistym wstępem do diety odchudzającej, który pozwala również na rozpoczęcie procesu odchudzania się.
  4. Dobrze zastosowany detoks organizmu przyniesie same pozytywne efekty i rezultaty. Zniesie sezonową depresję, pomoże walczyć z przemęczeniem, bezsennością czy apatią. Pomaga również we wszelkich niestrawnościach, usuwa dolegliwości zgagi czy uporczywych wzdęć.
  5. Detoksykacja pozwala między innymi na oczyszczenie wątroby i wzmocnieniu jej funkcji. Usuwane są wszelkie toksyny, jak również produkty przemiany materii. Wątroba, której praca zaburzana jest przez picie alkoholu i palenie papierosów lub spożywanie produktów z dużą ilością konserwantów, nie będzie dobrze filtrowała docierających do niej substancji. Detoksykacja pomaga usprawnić system filtrujący wątroby.
  6. Menu w trakcie wykonywania detoksu powinno składać się ze zdrowych owoców i warzyw. Warto przyrządzać energetyczne i bogate w witaminy koktajle warzywne oraz owocowe. Dodatkowo wolno spożywać ryż, chude przetwory mleczne czy kaszę. Ważne jest również to, aby odpowiednio się nawadniać. Do tego celu wybierajmy wodę mineralną albo oczyszczającą i odchudzającą zieloną herbatę.
  7. Należy zrezygnować z potraw smażonych i mocno przetwarzanych. Absolutnie nie można spożywać produktów typu „fast food” oraz pić kolorowych napojów gazowanych.
  8. W detoksie organizmu mogą wspomóc nas specjalne zioła. Najlepiej wybierać te, które działają napotnie i moczopędnie oraz lekko przeczyszczająco.
oczyszczanie organizmu detoksykacja detoks usuwanie toksyn body detox

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach