45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Detoks dietetyczny wg dr Dąbrowskiej

Detoks dietetyczny wg dr DąbrowskiejDetoks dietetyczny wg dr Dąbrowskiej

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o odżywianiu w kontekście odchudzania, poprawienia wyglądu skóry czy samopoczucia. Zewsząd dobiegają nas informacje o szybkich dietach cud, dzięki którym osiągniemy wymarzone efekty w krótkim czasie. Odżywianie jednak jest wciąż niedocenianym aspektem walki z wieloma schorzeniami oraz chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, otyłość i wiele innych. Problemowi braku diety, która miałaby wspomóc samoleczenie organizmu wyszła naprzeciw dr Ewa Dąbrowska. Opracowała ona nowatorską metodę odżywiania mającą na celu uruchomienie mechanizmów odtruwających i pomagających w walce z patogenami.

Żyjemy w środowisku w którym organizm każdego  nas narażony jest na ciągłą absorpcję z zewnątrz substancji szkodliwych, takich jak ksenobiotyki, metale ciężkie, toksyczne chemikalia, zanieczyszczona żywność, leki, a także substancje uzależniające: alkohol, nikotyna, a nawet kofeina. Zadaniem warzywno – owocowego detoksu dr Dąbrowskiej jest ograniczenie złego wpływu wszystkich wyżej wymienionych czynników na nasze zdrowie oraz pomaganie w procesach detoksykacji.

  • Na czym polega dieta Ewy Dąbrowskiej?

  • Czy dieta dr Dąbrowskiej jest zdrowa?

Sama autorka diety, uważa, że okresowe oczyszczanie organizmu tym sposobem jest najskuteczniejszą z metod leczniczych i zapobiegających chorobom współczesnej cywilizacji.

W jaki sposób przebiega detoks?

Niekoniecznie jest on łatwy lekki i przyjemny. Podczas procesu oczyszczania większość ludzi zaczyna odczuwać skutki uboczne. Dokuczliwe objawy osiągają swój punkt krytyczny po dwóch dobach natomiast mijają po 5-6 dniach. Czas trwania detoksu określony jest indywidualnie i może trwać od 14 dni, aż do 6 tygodni.

Na czym polega detoksykacja organizmu?

Dr Dąbrowska używa sformułowania takiego jak wewnętrzne odżywianie. Polega ono na zużywaniu nagromadzonych latami substancji i komórek odkładanych w tkance łącznej, naczyniach krwionośnych, pęcherzykach płucnych i miejscach gdzie wcześniej występowały krwotoki. Substancje te wytrącane są według hierarchii wartości, dzięki czemu organizm żywi się nimi etap po etapie.

Jakie są plusy stosowania programu dr Dąbrowskiej?

- zmniejszenie produkcji wolnych rodników poprzez ograniczenie białka i tłuszczu

- duża podaż antyoksydantów, beta karotenu, Wit. C, B, miedzi i selenu

- wysoka zawartość błonnika

Detoks jest świetnym sposobem na rewitalizację organizmu, redukcję masy ciała, rozpoczęcie zmiany nawyków żywieniowych. Oczyszczanie jednak nie jest antidotum na wszystkie choroby. Istnieje wiele przeciwwskazań, które nie pozwalają na jego stosowanie i są to między innymi: gruźlica, nowotwory, nadczynność tarczycy, stany wyniszczenia organizmu, choroby serca. Detoksu nie powinny stosować również osoby po 70 roku życia, dzieci i młodzież przed okresem dojrzewania (do ok. 14 lat), kobiety w ciąży i matki karmiące. Przed zastosowaniem każdej zmiany związanej ze sposobem odżywiania należy skonsultować się z lekarzem bądź dietetykiem.

 

 

odchudzanie detoks detoksykacja organizmu
Komentarze
Dodano: 03 Sierpień 2016
Autor: Daga
Ocena:
A czy ta detoksykacja organizmu jest bezpieczna, ktoś już próbował tej metody?
Odpowiedź
Dodano: 25 Lipiec 2016
Autor: Iwona
Ocena:
Fajnie, że się natknęłam na ten artykuł, bo własnie szukałam jakiejś ciekawej metody na oczyszczenie organizmu. Dzięki.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach