Gładka skóra to obecnie nie tylko kwestia indywidualnych preferencji, ale i wizytówka każdej z nas. Troska o owłosienie nasila się szczególnie latem na plaży oraz w przypadku pań z predyspozycjami do występowania nadmiernego owłosienia.
Grono sympatyków depilacji laserowej wzrasta z roku na rok. Ma ona na celu zwalczyć owłosienie widoczne na powierzchni skóry, wraz z częścią włosa umiejscowionego w skórze właściwej.
Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?
Na czym polega depilacja laserowa?
Fakty wokół depilacji laserowej
- Zabieg depilacji laserowej bazuje na zjawisku fototermolizy, która ma na celu emitowanie wiązki światła przez laser na obecny w strukturze włosa barwnik. Pochłonięte przez niego światło powoduje wytworzenie energii cieplnej niszczącej mieszki włosowe.
- Kwestia barwnika jest kluczowa dla powodzenia zabiegu. U posiadaczek jasnego owłosienia nie wytworzy się ilość cieplnej energii wymaganej do zniszczenia owłosienia.
- Rozprawienie z nadmiernym owłosieniem będzie skuteczne i długotrwałe, jeśli poddamy mu się od 3 do 5 razy w zależności od indywidualnych potrzeb. Ma to związek z tym, iż włosy w momencie danego zabiegu będą znajdywać się na różnym etapie wzrostu, a więc jednorazowo pozbędziemy się wyłącznie tych w aktywnym wzroście.
- Depilacja laserowa jest przeprowadzana u pań, które pragną pozbyć się niechcianych włosków z okolic bikini, ud i łydek, jak również wąsika.
Wiele przeciwwskazań
- Zabieg nie może być przeprowadzony u kobiet w ciąży, ani w okresie karmienia piersią, ponieważ nie dowiedziono jeszcze ostatecznie, jaki jest jego wpływ na dziecko.
- Przed zabiegiem zabronione jest wykonywanie depilacji w jakikolwiek mechaniczny sposób.
- Zakażenia występujące w miejscu zabiegu.
- Włosy blond, siwe i rude.
- Ograniczenie dotyczy także niektórych ziół i lekarstw.
- Poważne schorzenia, które ze sobą współwystępują, jak padaczka, cukrzyca, wady serca czy wszczepiony rozrusznik.
- Choroby skóry, m.in. łuszczyca, bielactwo, choroby przejawiające się pęcherzami, nowotwór skóry, czerniak. Alergia na promieniowanie (także słoneczne), podatność na tworzenie się zmian barwnikowych lub bliznowców.
- Świeżo powstała opalenizna, zarówno pod wpływem działania promieni słonecznych, jak i wizyty w solarium oraz wynikająca ze stosowania preparatów z beta karotenem i samoopalaczy.
Skutki uboczne
Zalety wydają się być oczywiste. Długotrwale gładka skóra, którą w przyszłości porosną niemal niewidoczne włoski. Minusy skupiają się wokół nieznacznych dolegliwości bólowych, zwiększonej wrażliwości, zaczerwienienia i obrzęków, które szybciej mijają dzięki odpowiedniej pielęgnacji.
Co o tym sądzisz?