43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Czy zioła na odchudzanie pomagają?

Czy zioła na odchudzanie pomagają?Czy zioła na odchudzanie pomagają?
Piękna i zgrabna sylwetka – któż o niej nie marzy? Jednak droga do tego nie zawsze jest prosta. Część osób nie ma kłopotów z wagą, inne mają w sobie tyle samozaparcia, że sukcesywnie zbliżają się do idealnej wagi. A jest i grupa osób, które chcą się odchudzać, testują coraz to nowe diety lub sięgają po preparaty odchudzające. Bezskutecznie. Czy w takim razie zioła na odchudzanie pomagają?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo zależy, czego oczekujemy po danym specyfiku. Jeśli chcemy schudnąć szybko, bez żadnych wyrzeczeń, to możemy się rozczarować. Pomimo wielu badań i testów, nie ma czegoś takiego jak cudowna metoda. Odchudzanie wiąże się z wysiłkiem i zmianą stylu życia. W przeciwnym razie albo dotknie nas efekt jo-jo, albo efektów nie będzie. Jeśli jednak postawimy na systematykę i skoncentrujemy się na prawidłowych nawykach, wtedy zioła mogą być pomocne. I to bardzo.

Zioła na odchudzanie – po które sięgnąć?

I tutaj ponownie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Preparatów bez recepty jest wiele, każdy z nich różni się składem, a co zatem idzie, właściwościami. Zanim sięgniemy po któreś opakowanie, najlepiej samych siebie zapytać, czego w zasadzie oczekujemy? Czy chodzi przede wszystkim o spalanie tłuszczy, zmniejszenie apetytu, czy poprawę perystaltyki jelit. W zależności od odpowiedzi inne środki będą najlepsze.

Przykładowo na gospodarkę insulinową będzie wpływać berberyna. Na perystaltykę błonnik, zielona kawa czy babka płesznik. Z kolei na przyspieszenie trawienia stosuje się mniszek lekarski, często sięga się też po miętę pieprzową. Jest wiele preparatów, które zawierają więcej niż jeden składnik aktywny, ale po nie także trzeba sięgać dopiero po zweryfikowaniu własnych potrzeb. Zioła na odchudzanie podobnie jak leki nie mogą być przyjmowane w dawkach wyższych, niż zalecił producent. W przeciwnym razie mogą pojawić się takie dolegliwości jak mdłości lub biegunka.

Tabletki wspierające odchudzanie a tabletki odchudzające

Na rynku są dwa rodzaje leków, pierwsze z nich są dostępne bez recepty. Preparaty z drugiej kategorii wydaje się jedynie na wyraźne zalecenie lekarza. Leki odchudzające mają silne działanie i stosuje się je w leczeniu otyłości. Dawki są ustalane z lekarzem i nie ma możliwości, by preparaty tego typu kupić na własną rękę w aptece lub sklepie zielarskim. Te, które są dostępne bez recepty, powstają na bazie ziół, a ich działanie jest łagodniejsze. Mniej też jest skutków ubocznych i przeciwwskazań.

Aby w pełni cieszyć się ich skutecznością, trzeba jednocześnie zweryfikować swoje nawyki. Wszyscy jesteśmy w szponach nawyków każdego dnia. Dlatego też trzeba zweryfikować swoje nawyki żywieniowe i zmienić na takie, które będą przyczyniały się do utraty masy ciała. Do tego ważna jest aktywność fizyczna, którą trzeba zwiększyć, zwłaszcza kiedy prowadzimy siedzący tryb życia. O ile zioła na odchudzanie same sobie z chudnięciem nie poradzą, o tyle przy stosowaniu zasad zdrowego stylu życia, znacząco proces chudnięcia przyspieszają.

tabletki odchudzające tabletki ziołowe zioła na odchudzanie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach