45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Czy wiesz jakie właściwości ma wyciąg z liści zielonej herbaty?

Czy wiesz jakie właściwości ma wyciąg z liści zielonej herbaty?Czy wiesz jakie właściwości ma wyciąg z liści zielonej herbaty?

Zielona herbata jest bardzo starym napojem, znanym już tysiące lat temu na terenie Azji. Szczególnie popularna jest w Chinach i Japonii. Wyciąg z liści zielonej herbaty dostępny jest zaś, jako lek pomocny w wielu schorzeniach, w każdej aptece i w niektórych drogeriach. Obecnie zielona herbata uprawiana jest również w krajach świata zachodniego, zyskując coraz większą popularność, którą zawdzięcza swoim leczniczym właściwościom.

 • Jakie właściwości ma wyciąg z zielonej herbaty?

 • Na co skuteczny jest wyciąg z zielonej herbaty?

Wyciąg z liści herbaty: właściwości

Właściwości zielonej herbaty oraz wyciągu z liści zielonej herbaty wciąż badane są przez naukowców. Zainteresowanie tym tematem w świecie naukowym jest na tyle duże, by poszczególne jednostki badawcze potwierdzały wzajemnie swoje wcześniejsze odkrycia. Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty są zatem jednymi z najlepiej potwierdzonych przez badania naukowe.

 • Pozytywny wpływ na serce i układ krążenia oraz pomoc w leczeniu nowotworów
 • Wyciąg z zielonej herbaty pomaga w zwiększaniu spalania tkanki tłuszczowej oraz w utrzymywaniu stałej wagi ciała. Wyniki te zostały potwierdzone na Uniwersytecie w Birmingham
 • Poprawa wrażliwości organizmu na insulinę oraz możliwości spożywania glukozy

Wyciąg z liści herbaty: zastosowania

 • Odchudzanie oraz detoksykacja organizmu
 • Profilaktyka chorób serca oraz nowotworów, szczególnie polecana, jeśli istnieje ryzyko choroby
 • Ochrona cery oraz poprawa kondycji skóry. Szczególnie wyciąg z liści zielonej herbaty poleca się osobom ze skórą tłustą i suchą, oraz ze skórą z problemami ( trądzik)
 • Ekstrakt z liści herbaty warto stosować również w przypadku różnego rodzaju poparzeń oraz podrażnień skóry

Ekstrakt z liści zielonej herbaty

 • Skład: witaminy z grupy B, witamina K, witamina C, sole mineralne, alkaloidy, garbniki
 • Działanie: hamujące stany zapalne, tonizujące, regenerujące

Garbniki pomagają w leczeniu oparzeń oraz podrażnień, a także stanów zapalnych skóry. Alkaloidy zaś zmniejszają obrzęki i poprawiają krążenie. Witamina C wzmacnia odporność, a witamina K poprawia czas zaleczania świeżych ran. Sole mineralne (magnez, wapń, cynk, fosfor, fluor i inne) oraz różnego rodzaju witaminy z grupy B, takie jak ryboflawina, kobalamina czy tamina, wpływają ogólnie na funkcjonowanie całego organizmu, pośrednicząc w wielu procesach i wzmacniając ciało od wewnątrz.

Ekstrakt z zielonej herbaty można kupić oddzielnie w aptekach, dodając go do własnych, domowych kosmetyków lub stosując, jako lek. Znajduje się on jednak również w wielu gotowych kosmetykach, najczęściej o działaniu odmładzającym, przeciwtrądzikowym czy łagodzącym podrażnienia.

odchudzanie zielona herbata odchudzanie zielona herbata na odchudzanie herbata na odchudzanie
Komentarze
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Dagmara
Ocena:
Zielona herbata jest dobra na trawienie, czuję sie po niej lżej, a także lubię kosmetyki z zieloną herbata bo fajnie wpływaja na cerę
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach