45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Czy libido może być zbyt wysokie?

Czy libido może być zbyt wysokie? Czy libido może być zbyt wysokie?

W reklamach najczęściej słyszymy o sposobach, dzięki którym w łóżku będziemy spisywać się sprawniej a ochotę na seks będziemy mieć częściej. Jednak nie każdy ma taki problem, bo niektórym uporczywe myśli o seksie nie dają spokoju. Co mają zrobić panowie, którzy chcieliby zmniejszyć swoją ochotę na seks?

  • Jak się wyciszyć?

  • Jak zmniejszyć libido?

Najważniejszym sposobem jest unikanie bodźców, które sprawiają, że myślimy o seksie. Osoby, które codziennie przez kilka godzin oglądają tzw. "filmy dla dorosłych", mogą myśleć o seksie przez cały czas, jednak nie koniecznie dlatego, że ich libido jest zbyt wysokie. Dlatego warto, by tacy ludzie zajęli się czynnościami, które nie wywołują takich emocji. Choć dziś to trudne, bo do "kuszących" treści można mieć dostęp cały czas na telefonie, to warto zacząć uprawiać sporty, gotować, spotykać się z przyjaciółmi czy nadrobić zaległości w pracy, zamiast oddawać się rozrywkom, które pobudzają seksualną ekscytację.

Pobudzenie na życzenie

Innym, co warto przemyśleć, jeśli chcemy zmniejszyć libido, jest unikanie produktów pobudzających, takich jak kofeina. Zrezygnujmy więc z napojów energetycznych i kawy. Z drugiej strony, dobrze jest ograniczyć używki, które przytępiają świadomość. Choć alkohol czy narkotyki mogą zaburzać pojawienie się erekcji a tym samym odciągać od aktywności seksualnej, lepiej trzymać się od nich z daleko. Po takich używkach mamy zmniejszoną kontrolę nad swoim zachowaniem, jesteśmy bardziej zrelaksowani i u osób ze zbyt dużym libido mogą się pojawić napady myśli erotycznych czy zachowań, które mogą prowokować zwiększoną chęć na pieszczoty.

Uspokój się

Tak, jak warto unikać pobudzania organizmu, dobrze też zadbać o jego uspokajanie i wyciszanie. Wieczorem zamiast piwa czy kawy warto sięgnąć po herbatę z miodem, rumianek czy herbatki o działaniu uspokajającym. Dobrze też nie dopuścić wieczorami do nudy, bo to największy sprzymierzeniec kompulsywnego myślenia o seksie. Dlatego warto wybrać się na spacer czy rower, by organizm był wieczorem zmęczony i łatwiej było się wyciszyć.

Kiedy do specjalisty?

Osoby, które mimo powyższych zaleceń nie są w stanie zapanować nad zbyt wybujałym libido, które przeszkadza im w życiu codziennym, powinny zgłosić się do psychologa lub seksuologa. Dzięki terapii lub farmakologii może udać się zmniejszyć takie objawy. Warto jednak pamiętać, że popęd seksualny to naturalny odruch człowieka. Dlatego jeśli bardzo przeszkadza nam w życiu, być może warto zastanowić się nad przyczynami naszego podejścia, zamiast usiłować go na siłę zmniejszyć.

libido seks popęd płciowy jak obniżyć potencję u mężczyzny
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Elka
Ocena:
Mam wrażenie że mam za wysokie libido, nawet mój mąż czasem nie nadąża, to dobrze? czy udać się do specjalisty?
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Tamara
Ocena:
Znam nie jednego co niby tylko seks mu w głowie i dużo gada, ale jak co do czego to nie ma szans powojować...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach