44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Czy istnieje idealny suplement z magnezem?

Czy istnieje idealny suplement z magnezem?Czy istnieje idealny suplement z magnezem?
Magnez to jedna z ważniejszych substancji dla naszego organizmu. Uczestniczy on w setkach reakcji, które pomagają regulować zdrowie serca, mózgu, mięśni i kości. Jak wybrać najlepszy magnez dla siebie?
 

Średnie dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi 300-400 mg. Warto jednak pamiętać, że kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, młodzież w okresie dojrzewania oraz sportowcy potrzebują go w większych ilościach. Dotyczy to również osób pracujących umysłowo oraz pijących duże ilości kawy i herbaty. Stres, używki, a nawet słodkie przekąski powodują jego szybsze zużycie. W praktyce zatem większość z nas może zmagać się z niedoborem magnezu, nawet stosując zdrową dietę!

Gdzie szukać magnezu?

Jak to możliwe? Otóż nawet regularne sięganie po naturalne źródła magnezu, takie jak ciemnozielone warzywa liściaste, fasolę, pełne ziarna, gorzką czekoladę, tłuste ryby, orzechy i awokado, rzadko pokrywa dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Wszystko przez kiepskiej jakości gleby i zaawansowane procesy produkcji żywności, które pozbawiają ją dużej części składników odżywczych. Do tego dochodzą wspomniane już niekorzystne zwyczaje, związane choćby z nadużywaniem kawy czy nieregularnym snem, które zwiększają zapotrzebowanie na tę substancję. Wówczas pomocne mogą okazać się suplementy, które zawierają składniki wspomagające funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Co należy brać pod uwagę podczas wyboru suplementu diety z magnezem? Jego postać, która powinna mieć udowodnioną wysoką przyswajalność.

Co to jest cytrynian magnezu?

Na rynku dostępne są różne formy magnezu, ale różnią się one podstawowymi cechami: przede wszystkim przyswajalnością i tempem wchłaniania. Dlatego specjaliści zwracają uwagę na to, by wybierać preparaty przebadane naukowo, a dzięki temu bezpieczne i skuteczne. Czołowi producenci szczególnie polecają organiczne sole magnezowe, takie jak cytrynian magnezu. Charakteryzuje się on szybkim wchłanianiem i udowodnioną wysoką przyswajalnością (powyżej 90%). Tego typu formę suplementów magnezowych można nabyć w każdej aptece i w wielu miejscach w sieci, np. w sklepie Mito-Pharma, która specjalizuje się w dystrybucji mitoceutyków - https://www.mito-pharma.pl/product-pol-31-Mg-Intercell-R-Cytrynian-magnezu.html.

Jak stosować cytrynian magnezu?

Sama postać to nie wszystko. W przypadku laboratoryjnego stwierdzenia występowania niedoborów magnezu bardzo ważna jest również dawka. Tylko odpowiednio wysoka będzie w stanie dotrzeć do mitochondriów, by tam spełniać swoje funkcje. Najbardziej efektywna dla naszego organizmu będzie dawka ok. 300 mg cytrynianu magnezu dziennie.

Nawet jeśli jakości i przyswajalności towarzyszy nieco wyższa cena cytrynianu magnezu, to warto ją zapłacić. Tak naprawdę tylko rzetelnie sprawdzony i przebadany suplement dotrze do wnętrza komórek i będzie mógł spełnić swoje funkcje. A tych jest niemało.

Właściwości cytrynianu magnezu

Magnez uczestniczy w praktycznie wszystkich istotnych procesach, wpływając na kondycję najważniejszych narządów.

Przede wszystkim ma wpływ na stężenie cholesterolu we krwi, ciśnienie tętnicze i wapnienie tętnic. Jego niedobór może sprzyjać zatem rozwojowi chorób kardiologicznych. Ponadto magnez pomaga stabilizować funkcje układu nerwowego i usprawniać pracę szarych komórek. Oddziałując na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym, może przyczyniać się także do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Uczestniczy też w produkcji i transporcie energii, dzięki czemu pomaga zapobiegać zmęczeniu, a także wspiera organizm w utrzymywaniu równowagi wodno-elektrolitowej.

Postaw na jakość!

Magnez wpływa na koncentrację, sen, nastrój, równowagę elektrolitową i stan kości. Zważywszy więc na to, jak wiele właściwości, które przyczyniają się do utrzymania naszego zdrowia wykazuje, warto w wyborze suplementu postawić na jakość.

niedobór magnezu magnez suplementacja cytrynian magnezu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach