45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Czas na czystek! Prezentujemy 10 powodów, dla których warto pić to zioło!

Czas na czystek! Prezentujemy 10 powodów, dla których warto pić to zioło!Czas na czystek! Prezentujemy 10 powodów, dla których warto pić to zioło!

Zielona herbata ma bardzo dużo właściwości leczniczych, zawiera czynne substancje o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym układ immunologiczny. Warto wiedzieć, że istnieje herbata o działaniu kilka razy silniejszym, jednak do tej pory była nam mało znana. Do tej pory, bo obecnie herbata z czystka bije rekordy popularności.

Czystek to zioło, któremu przypisywane są niezwykle właściwości zdrowotne, znane już od wieków. Jest jednym z najsilniej działających ziół wzmacniających układ immunologiczny człowieka. Herbatkę z czysta mogą też z powodzeniem pić dzieci, nawet od 3 miesiąca życia, gdyż nie zawiera żadnych substancji psychoaktywnych (jak wiemy zielona herbata działa pobudzająco). Przy czym napar w czystka pozbawiony jest jakichkolwiek działań ubocznych. Nie ma sposobu, aby go przedawkować. Świetnie smakuje z dodatkiem soku z cytryny lub/i miodem.

 • Jakie właściwości ma zielona herbata?

 • Jakie właściwości ma herbata z czystka?

Jeśli jeszcze herbatki z czystka nie piliście, i nie znacie wszystkich jej właściwości, przedstawiamy 10 powodów, dla których warto się w nią zaopatrzyć:

 1. Czystek jest niezwykle bogaty w polifenole, które skutecznie rozprawiają się z wszelkimi drobnoustrojami. W przypadku choroby dróg oddechowych czystek pomaga szybciej pozbyć się infekcji. Zanim więc skoczysz do apteki po środek na przeziębienie i grypę spróbuj napić się herbatki z czystka. Jego skuteczność w walce z infekcjami potwierdziły badania kliniczne.
 2. Mężczyznom pomaga przy problemach z prostatą ze względu na swoje własności cytotoksyczne i antyproliferacyjne.
 3. Czystek zalecany jest palaczom gdyż usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu.
 4. Posiada właściwości antywirusowe, antybakteryjne i antygrzybiczne, z tego powodu przynosi szybką ulgę osobom cierpiącym na łuszczycę, trądzik, łupież, egzemy, rozmaite grzybicę skóry i paznokci oraz inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w organizmie niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Co ważne ma także właściwości antyalergiczne.
 5. Zapobiega rozwojowi chorób sercowo- naczyniowych.
 6. Czystek działa silnie antyoksydacyjnie, ponieważ posiada ogromną zdolność do wyłapywania w organizmie wolnych rodników i do obniżania aktywności kolagenozy czyli enzymu przyczyniającego się do rozkładu kolagenu. Dzięki temu działa odmładzająco i witalizująco.
 7. Czystek hamuje rozwój zakażeń spowodowanych przez kleszcza lub krętka wywołującego boreliozę.
 8. Czystek można podawać zwierzętom domowym w celu ochrony przed kleszczami czy pchłami.
 9. Herbatka z czystka jest rewelacyjnym środkiem dbającym o higienę jamy ustnej. Płukanie naparem ust po umyciu zębów skutecznie zastępuje inne preparaty do płukania jamy ustnej. Czystek pomaga także w wybielić zęby, z tego względu, że niszczy wszelkie bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Dzięki temu dziąsła są zdrowsze, a zęby mogą wreszcie zachwycać naturalną bielą. 
 10. Regularne picie herbatki z czystka zmienia zapach wydzielin ciała. Jest to bardzo ważna właściwość szczególnie dla osób mających problem np. z krępującym i nieprzyjemnym zapachem potu. Już po kilku tygodniach picia naparu z czystka zauważalna jest znaczna redukcja brzydkiego zapachu. Obok dezodorantu magnezowego (najczęściej stosowanego w takich przypadkach preparatu) czystek stanowi drugą rzecz naprawdę wartą polecenia.

Herbaty z czystka dostępne są w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością, można go również zamówić przez Internet.

 

odporność infekcje serce prostata wzmocnienie organizmu czystek herbatki ziołowe

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach