45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Czas kochanków! - Wymarzona pora na seks

Czas kochanków! - Wymarzona pora na seksCzas kochanków! - Wymarzona pora na seks

Każdego dnia o godzinie 15 kortyzol u kobiet sięga szczytowej formy. Panie zyskują energię i chęć działania. Natomiast mężczyźni mogą liczyć na wzrost estrogenów, co czyni ich czulszymi wobec swoich połówek. Choć miłość fizyczna z natury jest wyjątkowym aktem kochania, zegar biologiczny pozwala wytyczyć moment, w którym seks może dostarczyć nam dodatkowych doznań.

  • Kiedy najlepiej się kochać?

  • Czy ciśnienie wpływa na libido?

Czynniki takie, jak ciśnienie, temperatura i poziom hormonów odciskają zwoje piętno na naszej formie, z czego te ostatnie mają największe znaczenie dla optymalnej pory współżycia.

By było magicznie…

„Popołudniowa rozkosz”, tym mianem właśnie znawczyni ludzkich hormonów, a zarazem twórczyni książki „WomanCode” określiła godzinę 15. Dużo zyskuje już sama gra wstępna, dzięki temu, że panowie okazują więcej pieszczot. Czasem jednak potrzeby partnerów nieco się mijają…

Poranny seks, a wieczorny

Skok testosterony do 50% nocą, sprawia, że rano mężczyźni są pobudzeni i czują się gotowi do działania, to z ich inicjatywy wtedy najczęściej dochodzi do współżycia. Ma to związek z tym, że przysadka mózgowa wytwarza testosteron podczas snu. Tuż po przebudzeniu problemów z erekcją nie powinni mieć nawet panowie w starszym wieku. Natomiast popołudniem prym wiedzie estrogen, dzięki któremu bardziej koncentrują się na potrzebach partnerek, co sprawia, że jest to nie mniej odpowiednia pora dla aktu miłosnego.
Seks po przebudzeniu pobudzi nasze ciało i umysł dużo lepiej od porannej kawy. Ponadto zwiększy odporność i przyśpieszy metabolizm, aczkolwiek wiele kobiet czas ten poświęciłoby z chęcią na dodatkową porcję snu.

Choć panowie rano są w najlepszej formie do prokreacji, kobiety z uwagi na wysoki poziom melatoniny, nierzadko oczekiwałyby więcej delikatności od samego stosunku płciowego. W tym fakcie doniesienia naukowców z Uniwersytu Rutgersa w Stanach Zjednoczonych mogą znajdować uzasadnienie. Jak donoszą badacze, przeciętny czas poświęcony na grę wstępną o poranku trwa blisko dwa razy dłużej, niż o dowolnej porze przez resztę dnia.

Wiele pań preferuje miłość cielesną przed snem, jednakże u mężczyzn testosteron jest wtedy na niskim poziomie i niekoniecznie mogą być do niego gotowi.

A zatem, seks rano czy popołudniem?

Zdecydowanie stawiamy na popołudnie! Jak mawia Alisa Vitti, pełnię zadowolenia z życia seksualnego para osiągnie wtedy, gdy zdoła zsynchronizować ze sobą libido. Autorka książki, konkludując podtrzymuje 15, jako wymarzoną porę do uprawiania miłości cielesnej. O ile jesteśmy zabiegani na tygodniu i nasze drogi mijają się w tym czasie, koniecznie wypróbujmy tę godzinę w weekend.

potencja libido erekcja współżycie seks najlepsza pora na seks zdolności seksualne
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Sylwia
Ocena:
O 15 to ja mam ochote, ale dotrzeć do domu z pracy i oprócz obiadu, kapci i odpoczynku najmniej mam ochote na seks. Rano ależ owszem, wieczorem też, a nawet w nocy jak się uda.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach