45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Cykl menstruacyjny ma wpływ na libido!

Cykl menstruacyjny ma wpływ na libido!Cykl menstruacyjny ma wpływ na libido!

Związek poziomu libido z dniem cyklu jest silnie związany z naturalnym „zaprogramowaniem” organizmu do odczuwaniu większej ochoty na seks w czasie, gdy szanse na zajście w ciążę są największe. Wiedzę o tym, w których dniach cyklu libido jest największe, można też wykorzystać po to, by lepiej poznać swoje ciało.

  • Jak podnieść libido?

  • Kiedy libido jest największe?

U 30 % pań poziom libido nie ma związku z fazą cyklu. Dzieje się tak m.in. z powodu aktywnego trybu życia, jaki prowadzi wiele dzisiejszych kobiet. Takie panie w dniu wypełnionym pracą i innymi zobowiązaniami po prostu nie mają czasu myśleć o seksie a wracają do tego wtedy, gdy mają wolną chwilę. Cykl miesięczny nie ma tu zbyt dużego znaczenia.

Zaprogramowała nas natura

Jednak u 70 % pań zachodzi zależność pomiędzy momentem cyklu a tym, czy mają ochotę na miłość. Winna tego stanu rzeczy jest natura, która dba o zachowanie naszego gatunku. Dlatego największą ochotę na seks kobiety mają zwykle w czasie owulacji, kiedy szanse na zajście w ciążę również są największe. Niektóre panie twierdzą wręcz, że czują się wtedy piękniejsze, że lepiej im się układają włosy i czują się zgrabniejsze. To również efekt uboczny naturalnego cyklu miesięcznego który sprawia, że kobieta ma być najbardziej „w formie” i atrakcyjna dla partnera właśnie wtedy, gdy owuluje.

Złe samopoczucie

Najmniejszą ochotę na seks panie odczuwają zwykle w czasie miesiączki. To również działanie natury, ale nie tylko. Po pierwsze, w tym czasie szanse na zajście w ciążę są najmniejsze, więc matka natura nie namawia nas na akcję w łóżku. Co ważniejsze, podczas miesiączki wiele kobiet jest obolała, czuje się ociężała i nie wyobraża sobie nawet myśli o tym, by pokazać się nago partnerowi. Krwawienie nie sprzyja też atmosferze w sypialni i wiele pań woli, by w tym czasie pozostawić je w spokoju. Do tego dochodzi często ból brzucha i mięśni.

Piękniejsza z każdym dniem

Po miesiączce, która trwa zwykle 4-7 dni, następuje druga faza cyklu, podczas której ochota na seks się zwiększa. Ciało dobrze reaguje na pieszczoty, cera się poprawia a włosy stają się bardziej błyszczące. Wiele par właśnie wtedy lubi regularnie współżyć. Stan ten trwa do ok. 17 dnia cyklu Następnie od 18 do 23 dnia cyklu następuje owulacja. Czas między 24 a 28 dniem cyklu to przygotowanie się organizmu do miesiączki. Wiele kobiet odczuwa wtedy zespół napięcia przedmiesiączkowego związany z bólem brzucha czy głowy. Rzadko mają wtedy ochotę na seks, jednak panie, które nie cierpią z powodu PMS mogą znaleźć siłę na pieszczoty.

libido ciąża miesiączka planowanie rodziny zapłodnienie cykl miesiączkowy cykl dni płodne i niepłodne
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Gabi
Ocena:
Największą ochote mam po miesiączce, potem troche ochota spada i czasem pojawia się pms, czasem nie. W każdym bądź razie na rozładowanie pms najlepszy jest seks.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach