Erekcja jest najważniejszą częścią zdolności i przygotowania do stosunku seksualnego u mężczyzny. Organizm mężczyzny jest stworzony w taki sposób, że u zdrowych i najczęściej młodych mężczyzn, do erekcji dochodzi bardzo szybko. Wystarczą nawet jedynie bodźce wzrokowe.
Co to jest erekcja?
Jak dbać o erekcję?
Jak powstaje erekcja?
Erekcja powstaje poprzez zmniejszenie odpływu krwi oraz specyficznej budowie członka, który w dużej mierze zbudowany jest z tkanek jamistych, co powoduje wzwód. Prawidłowa erekcja umożliwia mężczyźnie odbycie stosunku oraz oddziałuje na jego poczucie męskości, siły i na dobre samopoczucie.
Niekiedy dochodzi do zaburzeń erekcji, zwłaszcza u mężczyzn dojrzałych, w średnim i starszym wieku. Czasami schorzenia te „dopadają” również mężczyzn młodszych, którzy nieodpowiednio dbają o swoje zdrowie i kondycję.
Erekcja a mózg
W przypadku braku prawidłowej erekcji ważne jest, aby poznać czynniki, które mogły wpłynąć właśnie na taki stan rzeczy. Pomocne w uzyskiwaniu erekcji są bodźce podniecające, które mogą pojawiać się nie tylko na zewnątrz, gdzie są odbierane przez receptory i narządy zmysłów, ale również w samym mózgu. Ćwiczenia na erekcję powinny zawierać również różnego rodzaju wyobrażenia czy bodźce zmysłowe, które indukowane powinny wywierać wpływ na powstawanie zdrowej erekcji. Odpowiednie pobudzenie organizmu to droga do sukcesu. Niekiedy zaburzenia wzwodu i erekcji są związane z różnego rodzaju nerwicami czy nadużywaniem środków przekazu do pobudzenia seksualnego. Zaprzestanie korzystania z tych metod, a rozpoczęcie „pobudzania mózgiem” może pomóc w wielu kłopotach z erekcją i życiem seksualnym.
Co może wpływać na pogorszenie erekcji?
Wśród chorób, które obniżają erekcję są: cukrzyca i zmiany miażdżycowe. Należy więc odpowiednio przebadać się, a następnie rozpocząć zdrową profilaktykę oraz leczenie. W przypadku wielu mężczyzn do zaburzeń erekcji dochodzi również poprzez niedobory testosteronu, niewydolności narządów, choroby układu krążenia krwi czy przyjmowanie niektórych leków.
Ogromne znaczenie mają tutaj również używki: alkohol obniża erekcję. Hamująco wpływa również stres, różnego rodzaju problemy emocjonalne, zaburzenia depresyjne i inne czynki psychiczne.
Ćwiczenia na erekcję – jak postępować?
- Odpowiednio dbać o swoje zdrowie fizyczne. Regularnie badać się u lekarza i leczyć wszelkie schorzenia.
- Rozpocząć suplementację testosteronem. Wiele suplementów diety dostępnych jest bez recepty w każdej aptece.
- Rozpocząć regularne treningi. Wysiłek fizyczny i sport świetnie dotleniają organizm poprawiając jego funkcjonowanie.
- Ważne jest również prowadzenie odpowiedniego trybu życia oraz wprowadzenie do swojej diety produktów zbilansowanych, pełnych witamin oraz mikro- i makroelementów.
- Badania wykonywane na mężczyznach pozwoliły wyłonić najodpowiedniejsze ćwiczenie fizyczne poprawiające potencję i erekcję. Ćwiczeniem tym są… pompki!
Co o tym sądzisz?