45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Codzienne nawyki w pielęgnacji włosów i brwi - Jak obchodzić się z nimi delikatnie?

Codzienne nawyki w pielęgnacji włosów i brwi - Jak obchodzić się z nimi delikatnie?Codzienne nawyki w pielęgnacji włosów i brwi - Jak obchodzić się z nimi delikatnie?

Włosy i brwi wymagają starannie dobranej pielęgnacji, jeśli marzymy o doskonałej ich kondycji i chcemy by nadały charakteru naszej twarzy. Zrezygnuj na ten czas ze stosowania prostownicy. Postaw na kosmetyki, głęboko w szufladzie zakop pęsetę, w przeciwnym razie będzie łatwo o pokusę wyrwania kosmków brwi.

  • Jak dbać o włosy?

  • Jak dbać o brwi?

Dla doskonałego wyglądu brwi potrzebują witamin. Na popularności przybiera nanoszenie na brew pomadki bogatej w witaminę E. Przekonaj się o innych sposobach pielęgnacji!

Wybierz masaż!

Masowanie skóry głowy sprzyja mikrokrążeniu, co sprawia, że włosy rosną szybciej i są mniej podatne na zniszczenia, takie jak złamania czy wypadanie. Z tych samych powodów masaż warto wykonywać również w okolicach brwi. Wystarczy na szczoteczkę do zębów nabrać odrobinę oleju naturalnego i przeczesać parokrotnie brwi.

Kosmetyki, a ryzyko alergii

Na okolice brwi nie nakładaj masek, ani odżywek do włosów. Istnieje duże ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Idealnie sprawdzą się odżywki do brwi.

Ważne składniki

Cienkie jak nitka brwi dawno wyszły z mody. Tym bardziej warto jest wspomóc ich zagęszczenie. Cenne dla zdrowia włosów i brwi są witaminy, takie jak witamina E, A, C, B6 i biotyna. Zamiast suplementacji tabletek możesz zdecydować się na dostarczanie ich wraz z zielonymi warzywami liściastymi, pietruszką, marchewką, brązowym ryżem i orzechami. Nie bez znaczenia jest także spożywanie białek, dlatego warto jeść ryby, drób, jajka i nabiał.

Zadbaj o wypełnienie brwi!

Matowe cienie nadają się idealnie dla wypełnienia brwi. Grafit jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie jesteśmy pewne koloru, który powinnyśmy zastosować. Niewskazane jest stosowanie jednego pociągnięcia brwi kredką. Jeśli już decydujesz się na kredkę, brwi powinny być poprawione poprzez malowanie drobnych kreseczek.

Trudne trzy miesiące

Nadać nowy kształt brwiom będziemy mogły po upływie około 3 miesięcy. W tym czasie wiele razy pojawi się pokusa wyrwania tu i ówdzie niechlujnie wystających włosków. Nie możesz jej ulec. Dla zniwelowania ich widoczności spróbuj użyć korektora.

Zmniejsz ryzyko zniszczeń włosów

Wiążąc włosy, wybieraj gumki bez metalowych elementów, które mogą naruszyć strukturę włosa.

Prawidłowe mycie włosów

Włosom szkodzi twarda oraz mocno chlorowana woda, po której powinnyśmy koniecznie nałożyć odżywkę. Podczas mycia delikatnie masujmy skórę głowy, dzięki czemu szybciej urosną i będą mocniejsze. Pozwólmy im samym wyschnąć, a przynajmniej nie stosujmy najwyższej temperatury, jaką dysponuje nasza suszarka. Trzymajmy ją około 25 cm od głowy, wtedy nie zniszczy włosów.

Czesz się z głową!

Najlepsze są grzebienie o szeroko rozstawionych zębach. Jeśli cieszymy się prostymi włosami, rozczesujmy je, gdy już będą zupełnie suche. Aby zapobiec puszeniu się loków czeszmy je po umyciu. Przedtem zastosujmy na nie odżywkę, której nie trzeba spłukiwać.

włosy brwi pielęgnacja włosów zadbane brwi jak dbać o włosy jak dbać o brwi
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Karolinka
Ocena:
Uwielbiam masaż głowy i często wykonuje go mój mąż, z tym że włosy bardzo mi wypadają ale nie łamią się.
Odpowiedź
Dodano: 14 Lipiec 2016
Autor: emila
Ocena:
ja właśnie zapuszczam swoje brewki. Powoli zaczynają się zagęszczać, ale trwa to rzeczywiście bardzo długo
Odpowiedź
Dodano: 10 Maj 2016
Autor: BAŚKA
Ocena:
A ja nie mogę zagęścić brwi, po depilacji rosną za nisko, nie tam gdzie potrzeba. Hodowałam kilka miesięcy i nic z tego nie wyszło :(
Odpowiedź
Dodano: 04 Kwiecień 2016
Autor: Weronika
Ocena:
Ja mam delikatne brwi i podczas mycia włosów myję także brwi a potem nakładam delikatną odżywkę, i masaż skóry głowy zgadzam się jest ważny.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach