45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Co pomaga na wzmocnienie męskiej płodności?

Co pomaga na wzmocnienie męskiej płodności?Co pomaga na wzmocnienie męskiej płodności?

Płodność dla mężczyzn to niebywale istotny wątek dla nich samych, nabierający znaczenia szczególnie w sytuacji starania się o potomka z partnerką. Odpowiedzialność tutaj może dotyczyć w równym stopniu kobiety jak i mężczyzny. Starania o dobre zdrowie i formę powinni mieć na uwadze oboje partnerzy. Męska płodność jest jednak zagrożona z powodu wielu czynników - zarówno tych środowiskowych i cywilizacyjnych, jak i w związku z prowadzonym stylem życia. Co zatem może zrobić mężczyzna, by uchronić się przed problemem z płodnością? Jak ją wzmocnić?

Płodność mężczyzny - jak to łatwo powiedzieć...

Starania o dziecko zwykle skupiają się na zbadaniu kobiecej zdolności do zajścia w ciążę i utrzymania jej. Nierzadko zapomina się o równie istotnej roli mężczyzny, po którego stronie często leży odpowiedzialność za niemożność zapłodnienia, a tym samym wejścia w upragnioną rolę rodzica. To jego zdrowie, kondycja fizyczna i psychiczna mogą stanowić przyczynek braku spodziewanego efektu posiadania dziecka. W czym zatem leży problem? Płodność u mężczyzn może być zagrożona przez wiele czynników. Współczesne badania i obserwacje prowadzą do zatrważających wniosków w tym zakresie - zarówno zanieczyszczenie środowiska, spożywanie przetworzonej chemicznie żywności, jak i prowadzenie niezdrowego stylu, doświadczanie permanentnego stresu - wszystkie te okoliczności cywilizacyjne i społeczne mogą i bardzo często mają negatywny wpływ na spermę i jej jakość. Co może zrobić mężczyzna marzący o potomku? No przede wszystkim czas zacząć dbać o siebie!

Jak zwiększyć płodność u mężczyzny? Poprzez zdrowy tryb życia!

Jedną z kluczowych kwestii jest styl życia. Jeśli w prowadzonym trybie często zdarzają się nieregularne odpoczynki, krótki sen, przepracowanie - warto pomyśleć o zrewidowaniu takiego stanu i zwyczajnym zwolnieniu tempa. Organizm dla właściwej regeneracji potrzebuje minimum 7-8 godzin snu i to powinno warunkować codzienny rozkład dnia. Równie istotne jest zadbanie o organizowanie sobie kilkudniowych wypoczynków, choćby poprzez oderwanie na ten czas od zajmującej, stresogennej pracy.

Nie można zapomnieć również o sporcie. Wszelki ruch pobudza do działania, wyzwala hormony szczęścia, zachęcając tym samym również do podejmowania aktywności w sferze seksualnej. Dodatkowo, sport pomaga pozbyć się nagromadzonego stresu i zrelaksować się - co bardzo często stoi na przeszkodzie w udanym pożyciu.

Płodność mężczyzn a nałogi

Nałogi również nie należą do czynników sprzyjających płodności. Jednym z tych, który niezmiennie niestety cieszy się popularnością, jest palenie papierosów. I tu udowodniono, że w znaczący sposób wpływa ono na jakość plemników, które wskutek palenia stają się mniej ruchliwe - a jak wiadomo, to jedna z ich kluczowych dla prokreacji właściwości. Kolejną używką, mającą znaczenie dla mężczyzn w kontekście płodności, jest alkohol. Jego nazbyt częste spożywanie w nadmiernych ilościach bardzo często prowadzi do zaburzeń erekcji i osłabienia zdolności plemników do zapłodnienia. Palenie marihuany z kolei zmniejsza ilość produkowanego nasienia oraz niesie ryzyko uszkodzenia już zapłodnionych jajeczek.

Wzmocnić plemniki... ale jak?

Ano właśnie przede wszystkim prowadzeniem zdrowego stylu życia, w którym znajdzie się miejsce zarówno na zdrowe odżywianie, jak i aktywność fizyczną. Dieta, w której będzie karnityna, aminokwasy, witamina A i C, cynk, kwasy omega 3 wspomoże wzmocnienie plemników. Stronienie od używek również przyniesie wymierne korzyści w tej kwestii. Warto także pamiętać o unikaniu gorących kąpieli, obcisłej bielizny - wszelkim przegrzewaniu jąder, co w efekcie zatrzymuje produkcję plemników. Można także poprawić płodność, stosując suplementację - witaminy sprawdzą się i w tej dziedzinie!

 

płodność

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach