45 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 991 produktów w 209 kategoriach

CLA - pierwsza pomoc dla twojej sylwetki!

CLA - pierwsza pomoc dla twojej sylwetki!CLA - pierwsza pomoc dla twojej sylwetki!

Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, a nawet stężenie cukrów we krwi. Dodatkowo, zmniejsza apetyt na słodycze, dzięki czemu znacznie łatwiej można przestrzegać diety. CLA to chyba najbardziej popularny składnik suplementów diety wspomagających odchudzanie. Czy rzeczywiście posiada tak wyjątkowe właściwości?

  • Co to jest CLA?

  • Jakie są zalety CLA?

CLA to po prostu sprzężony kwas linolowy, będący jednym z kwasów tłuszczowych. Przez lata poddano go licznym badaniom, które miały określić, czy rzeczywiście wpływa na tkankę tłuszczową, a dokładniej: na jej redukcję, ale niestety nie udało się tego jednoznacznie stwierdzić. Według powszechnej hipotezy, jego „wysmuklająca moc” opiera się na blokowaniu działania enzymu umożliwiającego przenikanie trójglicerydów do tkanki tłuszczowej.

Pewnym jest, że CLA wspomaga wykorzystywanie kwasów tłuszczowych w procesie termogenezy, czyli będzie najbardziej skuteczny u osób, które mają regularny wysiłek fizyczny. Jeśli więc uprawiamy sport, przestrzegamy diety i jednocześnie łykamy suplementy w kwasem linolowym, usprawni on cały proces odchudzania.

Co więcej, poza zastosowaniem go w większości preparatów odchudzających, ma on również inne, prozdrowotne właściwości. Jeśli przyjmuje się CLA wystarczająco długo i regularnie, wzmacnia on mięśnie. Poza tym wpływa pozytywnie na układ immunologiczny, mobilizując go do ochrony i walki przed bakteriami oraz wirusami.

Największą jego wadą jest z pewnością brak dokładnych badań dotyczących jego długotrwałego wpływu na organizm człowieka. Mimo to, do tej pory nie stwierdzono działań niepożądanych u osób zażywających kwas linolowy.

Podsumowując, do zalet CLA możemy zaliczyć:

  • Zwiększanie masy mięśniowej,
  • Redukcję tkanki tłuszczowej,
  • Obniżanie poziomu trójglicerydów i cholesterolu,
  • Poprawę samopoczucia,
  • Hamowanie przenikania tłuszczu do komórek ciała,
  • Poprawę przemiany materii.

Zanim zaczniesz stosować…

Wiedz, że kwas ten występuje również w formie naturalnej. Znajdziemy go w mięsie wołowym i pełnotłustym nabiale. Jednak bardziej zalecaną formą, głównie ze względu na atrakcyjne ceny i gwarancję lepsze przyswajalności, są preparaty apteczne. Oprócz samego CLA, są one bogate w inne składniki mineralne, witaminy i wspomagacze. Najczęściej spotykanym tego typu dodatkiem jest zielona herbata, znana ze swoich odchudzających właściwości.

Pamiętaj również, że suplementy diety też można przedawkować. Właśnie dlatego zawsze zapoznaj się z ulotką i nie stosuj zasady „im więcej, tym lepiej” – nie sprawdzi się ona w tym przypadku! Do odchudzania należy podejść z głową i każdy wspomagacz stosować z taką samą ostrożnością, jak w przypadku innych leków.

CLA odchudzanie dieta suplementy masa mięsniowa jak schudnąć kwas linolowy właściwości CLA jak stosować cla suplementy na mięśnie
Komentarze
Dodano: 24 Sierpień 2016
Autor: Natka
Ocena:
Ja stosowałam CLA i nawet może być, chociaż trzeba wybrac preparat dobrej jakości, bo te słabsze to niewiele dają, no i musi byc aktywność fizyczna.
Odpowiedź
Dodano: 20 Czerwiec 2016
Autor: Iwona
Ocena:
Osobiście polecam CLA z zieloną herbatą.
Odpowiedź
Dodano: 11 Kwiecień 2016
Autor: Jola
Ocena:
Kupiłam CLA żeby wspomóc moje odchudzanie, jak na razie moje wypociny opłacają się choć opornie, ktoś stosował?
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 991 produktów w 209 kategoriach