45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ciężkie podkrążone oczy: 10 domowych i aptecznych sposobów na walkę z problemem!

Ciężkie podkrążone oczy: 10 domowych i aptecznych sposobów na walkę z problemem!Ciężkie podkrążone oczy: 10 domowych i aptecznych sposobów na walkę z problemem!

Opuchnięte, sine i podkrążone oczy to jeden z największych problemów kosmetycznych współczesnej kobiety. Studia, praca, nieprzespane noce – wszystko to powoduje, że skóra pod oczami ulega zmianie, a przez to powstaje efekt napuchniętych oczu. Oto 10 sposobów na walkę z problemem oraz możliwe wyjaśnienia jego powstawania.

 • Jak walczyć z podkrążonymi oczami?

 • Czy okłady na oczy działają?

 

Preparaty pod oczy – 5 pozycji, które na pewno pomogą!

 1. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w krem pod oczy, którego będzie się używać do codziennej pielęgnacji. Osoby o skórze wrażliwej powinny używać kremu antyalergicznego bez parabenów i sztucznych barwników. Krem taki tworzy warstwę ochronną na skórze pod oczami chroniąc je.
 2. Wśród kosmetyków znajdziemy również serum do rozjaśniania cieni pod oczami. Takiego kremu można używać raz dziennie przed nałożeniem makijażu. Świetnie wygładzi on naskórek pod oczami i spowoduje zmniejszenie zasinienia skóry.
 3. Krem ujędrniający pod oczy pozwoli zaś na wzmocnienie skóry i naczynek. Dzięki temu skóra pod okiem będzie mniej skora do puchnięcia. Efekt spuchniętego i zmęczonego oka będzie występował znacznie rzadziej.
 4. Odżywcze kremy pod oczy z kompleksami witaminowymi poprawią zaś samą kondycję skóry i doskonale ją odżywią.
 5. Warto stosować również preparaty pod oczy przeciwzmarszczkowe. Pozwolą one na ukrycie i zmniejszenie zmarszczek mimicznych tworzących się wokół oka i pod okiem.

 

Inne sposoby na podkrążone oczy – poznaj 5 rad!

 1. Po pierwsze należy zastanowić się, dlaczego skóra pod oczami staje się sina, a oczy „podkrążone”. Być może przyczyną tego jest brak odpowiedniej ilości snu. Jeśli tak się dzieje na początku najważniejsza będzie profilaktyka. Zanim preparaty pod oczy zaczną działać, trzeba będzie zadbać o odpowiednią higienę oczu oraz o swojego zdrowie. Należy sypiać minimum 7-8 godzin dziennie!
 2. Podkrążone oczy mogą powstawać również z przepracowana, zwłaszcza przed komputerem. Jedynym wyjściem, w przypadku gdy praca przy komputerze przed ekranem monitora jest nieodzowna, jest robienie sobie krótkich przerw. W ciągu godzinny powinniśmy odchodzić od monitora na minimum 5-10 minut. Da to odpoczynek oczom, a wieczorem i rano po przebudzeniu oczy nie powinny być aż tak podkrążone. Dalszą naprawą problemu zajmą się już wtedy odpowiednie preparaty pod oczy.
 3. Codziennie warto z domowych sposobów aplikować sobie specjalne okłady na oczy. Podczas kąpieli czy wieczorem przed snem wystarczy położyć na zamknięte oczy plasterek świeżego ogórka. Kurację taką można powtarzać codziennie przez około 10-15 minut.
 4. Na podkrążone i sine oczy może pomóc również wypijanie odpowiednich ilości wody. Pielęgnacja skóry pod oczami powinna opierać się przede wszystkim na jej nawadnianiu. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki wody pozwoli na nawodnienie od środka, całkowicie naturalnie.
 5. Skóra pod oczami może sinieć również ze względu na używki, szczególnie pod wpływem dymu tytoniowego. W trosce o swoją skórę należałoby raz na zawsze porzucić palenie!
oczy preparaty pod oczy
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Gabrysia
Ocena:
Polecam okłady ze świeżego zielonego ogórka na worki pod oczami.
Odpowiedź
Dodano: 12 Kwiecień 2016
Autor: Ewa
Ocena:
Dobry krem pod oczy to podstawa i odpowiednie zmycie makijażu. U mnie wystarczy że zastosuję nowy kosmetyk i od razu efekt cieni i opuchlizny gwarantowany.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach