45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Chroń się przed wysuszaniem śluzówki nosa!

Chroń się przed wysuszaniem śluzówki nosa!Chroń się przed wysuszaniem śluzówki nosa!

Wysuszona śluzówka nosa to problem przede wszystkim komfortu – ale czy na pewno? Z pewnością mocno odczuwa się przykre dolegliwości związane z tym zjawiskiem, warto jednak mieć też na uwadze fakt, iż dolegliwość ta może mieć też duży, oczywiście negatywny, wpływ na organizm.

 


Wysuszona śluzówka nosa – dlaczego jest to problem?

Zadaniem wszystkich błon śluzowych ludzkiego organizmu jest spełnianie funkcji ochronnych. Nie inaczej jest w przypadku śluzówki nosa, która ma za zadanie chronić górne drogi oddechowe przed wszystkim, co może dostawać się do jam nosowych. Są to więc nie tylko wszelkie organizmy chorobotwórcze – bakterie i zarazki, ale też zanieczyszczenia, które nie mogą dostać się do wnętrza organizmu. Zatrzymywane są one przez prawidłowo działającą błonę śluzową (dlatego też potrzebna jest jej właściwa higiena, mająca na celu usuwanie tych zanieczyszczeń), jednak tylko wtedy, gdy jest ona właściwie nawilżona. Gdy staje się przesuszona, przestaje dobrze wywiązywać się ze swej roli, a także daje przykre odczucia, które trudno jest bagatelizować. Ponadto wysuszenie śluzówka nosa to tylko krok od jej podrażnień i uszkodzeń, które są jeszcze bardziej nieprzyjemne.

Co wysusza śluzówkę nosa?

Wpływ na zaburzenie poziomu nawilżenia błony śluzowej nosa może mieć wiele czynników. Na problem ten narzekają przede wszystkim osoby, które często przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dotyczy to także osób bywających w środowiskach zakurzonych czy zadymionych, osób, które często miewają nieżyty nosa, a także stosujących donosowe preparaty na katar – zwłaszcza ich nadużywanie może doprowadzić do wysuszenia śluzówki. Mniejszy poziom nawilżenia może być także spowodowany przez odwodnienie czy niedostateczne nawodnienie organizmu, jest to też problem często spotykany u osób starszych. Niezależnie jednak od powodów tego zjawiska, trzeba z nim walczyć, od tego bowiem zależy funkcjonalność śluzówki, która de facto chroni przed chorobami.

Jak nawilżyć śluzówkę nosa?

Najlepiej byłoby oczywiście unikać czynników, które odpowiadają za powstanie tego problemu, ale nie jest to możliwe na przykład w przypadku osób, które w pracy narażone są na stały kontakt z klimatyzacją. Kluczowe jest też dbanie o dobre nawodnienie organizmu, co ma olbrzymie znaczenie dla wszystkich jego funkcji. Poza tym jednak warto sięgnąć po preparat Rinozine, który jest roztworem izotonicznym wody morskiej, a przy tym zawiera kwas hialuronowy i ekstrakt z aloesu. Takie połączenie składników daje doskonałe efekty w zakresie intensywnego nawilżania i regenerowania śluzówki nosa, dzięki czemu od razu można poczuć ulgę. Co ważne, preparat ten można stosować nawet codziennie, także do higieny nosa. Dowiedź się więcej o zastosowaniu preparatu Rinozine podczas nawilżania śluzówki nosa na stronie http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/

śluzówka nosa nawilżanie śluzówki sucha śluzówka

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach