45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Choroby trzustki i ich objawy. Czym objawia się chora trzustka?

trzustkatrzustka

Choroby trzustki są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Rak trzustki jest jednym z najniebezpieczniejszych, bardzo często doprowadza po wykryciu do śmierci pacjenta. Dlatego też pierwszych objawów różnych schorzeń trzustki nie wolno lekceważyć – należy z nimi walczyć, a chorobę powoli leczyć. Jakie objawy chorób trzustki występują najczęściej, na co zwrócić w swoim codziennym życiu uwagę? O tym poniżej!

  • Jakie są objawy raka trzustki?

  • Jak rozpoznać kamienicę trzustki?

Glukagnoma, czyli guz trzustki

Guz trzustki objawia się przede wszystkim cukrzycą, ale o łagodnym przebiegu (dla cukrzyków ważne jest, aby zawsze śledzić stężenie cukru w swojej krwi). Osoba chora może stracić w krótkim czasie paręnaście kilogramów. Występuje również niedokrwistość, może dojść do widocznych zmian skórnych, które podobne są w pewnym sensie do rumienia wędrującego.

Rzadko ale jednak występują również objawy związane z niedoborem aminokwasów, powstawaniem lekkich stanów depresyjnych, czy nawet psychotycznych. Rzadkimi objawami guza trzustki są również: zatorowość płucna i żylna.

Martwicze zapalenie trzustki: objawy

Martwicze zapalenie trzustki jest chorobą niezwykle niebezpieczną dla naszego zdrowia. Często objawy te są podobne do objawów ostrego zapalenia trzustki, ale jednocześnie szczególnie jeśli dochodzi do różnych powikłań, do objawów zalicza się również: krwawienia z przewodu pokarmowego, ostrą niewydolność oddechową i ostrą reakcję zapalną. Chory może mieć objawy bardzo ciężkiej w leczeniu sepsy.

Kamica trzustki: jak rozpoznać chorobę?

Jest to choroba, w której dochodzi do tworzenia się kamieni w przewodzie trzustkowym. Objawia się przede wszystkim silnym i nagle występującym bólem w górnej części brzucha. Ból ten może w niektórych przypadkach promieniować do lewej strony ciała. Reakcja bólowa nasila się przede wszystkim po jedzeniu oraz przy dotykaniu i naciskaniu okolic trzustki.

Do objawów kamicy trzustki dodaje się również gorączkę, wymioty, nudności, ślinotok czy pojawienie się wcześniej żółtaczki.

Rak trzustki: jak go rozpoznać, jakie są jego najczęstsze objawy?

Rak trzustki jest nowotworem bardzo ciężkim do wykrycia, przede wszystkim daje niewiele objawów, a przez to bywa nieleczony przez bardzo długi okres. Kiedy raka trzustki już się wykryje, choroba jest zazwyczaj tak zaawansowana, że niestety nie daje się uratować chorego.

Warto jednak wiedzieć, że do objawów raka trzustki można zaliczyć między innymi: bóle brzucha, występowanie częstych zaparć, częste choroby z gorączką, anemię, żółtaczkę, zapalenie żył, czy ostatecznie o chorobie może świadczyć wyczuwalny guz w okolicy pępka.

WĄTROBA trzustka trzustka objawy trzustka objawy choroby
Komentarze
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Daria
Ocena:
Widziałam jak boli zapalenie trzustki i jaka jest zalecana dieta, współczuje wszystkich którzy chorują albo chorowali.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach