45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Chlorella – słoneczna alga przynosząca ukojenie ciału. Odchudzanie i oczyszczanie!

Chlorella – słoneczna alga przynosząca ukojenie ciału. Odchudzanie i oczyszczanie!Chlorella – słoneczna alga przynosząca ukojenie ciału. Odchudzanie i oczyszczanie!

Chlorella jest glonem należącym do gromady zielenic. Najczęściej występuje chlorella zwyczajna, chociaż w przyrodzie istnieje wiele gatunków tej rośliny. Chlorella pojawia się również w Polsce. Jej występowanie jest bardzo szerokie, ze względu na to, że bytuje zarówno w wodach słodkich, jak i słonych, a także w wilgotnej ziemi, korze, czy nawet w innych organizmach żywych.

  • Co to jest chlorella?

  • Jakie witaminy ma chlorella?

Właściwości i skład chlorelli:

  • Moc witaminy B12! Prawdą jest, że chlorella zawiera więcej tej witaminy niż mięso z wątroby!
  • Chlorella zawiera również ogrom chlorofilu – to właśnie dlatego nazywa się ją w ten sposób. Jest najbogatszym źródłem chlorofilu wśród wszystkich innych, występujących na świecie roślin
  • W 60% chlorella składa się z łatwego do przyswojenia białka, a w tym z mnóstwa potrzebnych organizmowi aminokwasów
  • Tylko w 10% chlorella składa się z tłuszczy, a w 20% z węglowodanów

Chlorella to również bogate źródło witamin i mikro- oraz makroelementów.

Odchudzanie i dieta: dlaczego chlorella jest skuteczna?

Ze względu na to, że chlorella zawiera tak duże ilości białka, to wydaje się być świetnym składnikiem wszelkich diet niskokalorycznych, których celem zazwyczaj jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Chlorella zawiera w sobie tak dużo witamin oraz mikro- i makroelementów, że w diecie niskokalorycznej wydaje się wręcz niezbędną, by organizm otrzymał wszystkie składniki odżywcze, których mu potrzeba do prawidłowego funkcjonowania (bez efektu przejadania się innymi produktami).

Witaminy oraz elementy odżywcze zawarte w chlorelli:

  • Witamina C, witamina A, witamina B1-B12, witamina D, witamina E, kwas pantotenowy, biotyna, inozytol, witamina PP, cholina, żelazo, cynk, kobalt, wapń, potas, magnez, mangan, sód, selen, jod, miedź, karoten, beta-karoten, kwas foliowy

Powyższa lista przemawia właściwie sama za siebie: chlorella to najbogatsze źródło wszelkich niezbędnych organizmowi witamin i elementów. To nie tylko dobry suplement diety dla odchudzających się, ale również dla wszystkich osób odczuwających jakiekolwiek objawy ze strony swojego organizmu, które mogą być spowodowane np. nieprawidłową dietą i wybraną awitaminozą. Warto stosować chlorellę od czasu do czasu, jako dobre alternatywne źródło pokarmu dla organizmu.

Odtruwanie z chlorellą

Chlorofil oraz CGF, jak i sporopolleina – substancje, z których chlorella jest zbudowana – pomagają w szybkim odtruwaniu organizmu, dzięki czemu chlorella może być stosowana, jako suplement diety przy detoksykacji ciała. Ponadto powyższe substancje działają odtruwająco przy zatruciach arsenem, pestycydami, ołowiem czy rtęcią. Oczyszczanie organizmu z chlorellą jest proste i tanie.

oczyszczanie organizmu odchudzanie cholesterol detox detoksykacja odtruwanie organizmu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach