45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Cellulit - skuteczne sposoby na pozbycie się pomarańczowej skórki

Cellulit - skuteczne sposoby na pozbycie się pomarańczowej skórkiCellulit - skuteczne sposoby na pozbycie się pomarańczowej skórki

Cellulit to odwieczny wróg niejednej kobiety - bo to zazwyczaj kobiety borykają się z tym problemem i dla nich stanowi to źródło bolączek i nieakceptacji własnego ciała. Bez względu na wiek i tuszę przypadłość ta dotyczy zasadniczej większości kobiet na całym świecie. Skrywający się również pod miło brzmiącą nazwą - pomarańczową skórką - to zatem powszechnie występujący problem natury estetycznej. Jak z nim skutecznie walczyć? Co zrobić, aby pozbyć się cellulitu?

Niepożądana skórka pomarańczowa - jak się jej pozbyć?

Szacuje się, że aż 90% kobiet boryka się z problemem cellulitu. I nie ma tu znaczenia ani wiek pań, ani ich waga. Problem w równym stopniu może dotknąć kobiety z nadwagą, jak i te szczupłe. Przypadłość ta to niestety zmora naszych czasów - dawniej ludzie prowadzili nieco inny styl życia - mieli dużo ruchu i aktywności, więcej prac to nie były zajęcia wymagającego nieustannego siedzenia. Najprostszą walką z cellulitem jest próba zapobiegnięcia jego rozwojowi we wstępnej fazie - poprzez właściwą dietę, sporą dawkę ruchu, stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak usunąć cellulit?

Z jednej strony mówi się, że istnieje wiele sposobów na walkę z pomarańczową skórką, z drugiej nie wszystkie podejmowane środki profilaktyczne i zaradcze okazują się skuteczne. Przede wszystkim należy pamiętać o systematyczności w podejmowanych krokach i tym, że nie da się pozbyć cellulitu w miesiąc. Niektórzy poprzestają na stosowaniu kremu, co z pewnością nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli jednocześnie nie towarzyszy temu zmiana trybu życia i konsekwencja w działaniu. Na pewno nie pomoże w tym zakresie objadanie się fast-foodami, jedzenie słodyczy, opijanie się kawą, czy nadużywanie alkoholu. Organizm nie będzie kazał długo czekać na efekty takiego zaniedbania.

Dlatego potrzebne jest umiejętne połączenie odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną i właściwym nawilżaniem i regeneracją skóry. Na rynku kosmetycznym są dostępne różne preparaty antycellulitowe, które wzmacniają skórę i obkurczają naczynia krwionośne. Ich stosowanie polega na intensywnym masażu kilkuminutowym wykonywanym co najmniej dwa razy dziennie. Takie działanie pobudza krążenie krwi i pracę komórek, pomaga w odprowadzaniu wody i limfy z tkanek.

Jaka powinna być odpowiednia dieta przy walce z cellulitem? Aby pozbyć się okropnego cellulitu należy spożywać produkty zawierające dużo błonnika, między innymi grube kasze, brązowy ryż, cytrusy, jabłka.

Cellulit na nogach - masuj się jak najczęściej!

Jednym z polecanych sposobów walki z pomarańczową skórką jest wykonywanie regularnego masażu. Należy go powtarzać co najmniej dwa razy dziennie, np. po kąpieli lub w jej trakcie. Trzeba również pamiętać, żeby w czasie kąpieli stosować naprzemiennie ciepły i zimny prysznic, dzięki czemu krążenie krwi przebiega sprawniej. Przydatny będzie także peeling ciała, mający na celu wygładzenie naskórka.

Szybka redukcja cellulitu - udaj się do salonu kosmetycznego!

Niestety, często zdarza się jednak tak, że domowe sposoby walki z cellulitem na udach i pośladkach okazują się niewystarczające lub stan zaawansowania zmian na skórze jest na tyle duży, że konieczne będzie skorzystanie z pomocy kosmetologa w gabinecie kosmetycznym lub zakładzie medycyny estetycznej. Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy się upewnić, czy nie stanowi to ryzyka dla zdrowia. Zabiegi są kosztowne i bardzo zróżnicowane. Można poddać się endermologii (masaż specjalnymi wałkami), masażowi pompką próżniową, laserowej interwencji lub zastosować ultradźwięki, mezoterapię (ostrzykiwanie skóry specyfikami poprawiającymi przemianę materii). Zazwyczaj każda z tych metod wymaga kilkukrotnego powtórzenia, aby przyniosła spodziewane efekty.

cellulit pomarańczowa skórka
Komentarze
Dodano: 29 Sierpień 2017
Autor: Anna
Ocena:
Super artykuł. Teraz wiem, jak walczyc z cellulitem!
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach